Ana SayfaOtomobilTesla otonom sürüş paylaşımı yapan çalışanına bakın ne yaptı

Tesla otonom sürüş paylaşımı yapan çalışanına bakın ne yaptı

Tesla otonom sürüş paylaşımı yapan bir çalışan son derece büyük bir tepki gördü. Şirketin otonom sürüş sistemlerini deneyen Jon Bernal kötü bazı olaylarla karşılaştı.

Dünyanın en büyük elektrikli otomobil devleri içerisinde yer alan Tesla, her geçen gün daha hızlı bir şekilde büyüyor. Şirket özellikle toplantı çalışmalarında test sürecine büyük bir önem veriyor. Ancak kimi zaman istenmeyen sonuçlarla karşı karşıya kalabiliyor. Bu tür sonuçlar genellikle kullanıcılardan pek gizlenmiyor.

YouTube platformunda yaklaşık olarak 1 yıldır paylaşım yapan Jon Bernal isimli bir çalışan otopilot hakkında bazı detaylara yer verdi. Kendisi Tesla marka aracının otonom sürüş sistemi aktifken bir trafik kazası geçirdi. Fakat bu trafik kazasını YouTube izleyicileri ile paylaştı.

Tesla otonom sürüş paylaşımı kovulmasına neden oldu

Elektrikli otomobil devinin aracını kullanan bu kişi otonom sürüş sistemi hakkında açıklamalar yapıyordu. Ancak onun karıştığı kazanın YouTube platformunda sergilenmesi kızgınlık yarattı. Bernal, Model 3 aracının sahip olduğu otonom sürüş sisteminden mahrum kaldı.

Tesla sürüşü, otonom sürüş tesla kazası

Normal şartlarda bu otonom sürüş sistemi 8000 dolar fiyatla alınabiliyor. Ancak onun yaptığı bu hata nedeniyle otonom sürüş sistemi iptal edildi. Böylece ücretsiz bir şekilde elde ettiği hakkı elinden alınmış oldu. Kendisi katıldığı bir röportajda yöneticiler tarafından uyarıldığını itiraf etti. Paylaşımlarının şirket politikasına aykırı olduğunu söylediklerini belirtti.

Ucuz Tesla hayal oldu: Elon Musk açıkladı

Tesla otonom sürüş çalışanın başını fena halde yaktı. YouTube kanalında Tesla marka aracının beta sistemdeki açık özelliklerini paylaşan eski çalışan şirketin haksız olduğunu düşünüyor. Bunun nedeni ise tüketicilerin deneyimlediği özellikleri paylaşması. Yani kendisi gizli özellikler paylaşmıyordu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting