Ana SayfaGenelTesla otopilot sistemi konusunda uyarı aldı: Bu iş herkesi üzer

Tesla otopilot sistemi konusunda uyarı aldı: Bu iş herkesi üzer

Tesla otopilot sistemi konusunda uyarı almaya devam ediyor. Özellikle son dönemlerde bu uyarıların daha fazla arttığı görülüyor. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Tesla otopilot sistemi konusunda diğer şirketlerden ayrılıyor. Bunun nedeni kullandığı farklı bir yöntem değil. Şirket neredeyse tüm araçların otonom sistemleri geçiş yapması gerektiğini düşünüyor. Bu durum her ne kadar olumlu görünse bile bazı kurumlar tarafından tehlikeli olarak adlandırılıyor. Ulusal ulaşım güvenliği kurulu konu ile ilgili net açıklamalar yaptı.

Bu kurulun başkanı olan Jennifer Homendy bir röportajında tamamen kendi kendine sürüş modunun temel güvenlik sorunlarına neden olduğunu ifade etti. Yani ona göre tamamen otonom mod kullanmak bazı büyük güvenlik sorunlarına neden olabiliyor.

Tesla otopilot sistemi konusunda zor zamanlar yaşayabilir

Dünyanın en büyük otomotiv devleri içerisinde yer alan ve elektrikli araçlar konusunda öncü firma olarak görülen Tesla için kendi kendine sürüş oldukça önemli. Hatta şu anda firmanın neredeyse varını yoğunu bu işe harcadığını söyleyebiliriz.

Tesla otopilot sistemi

Ulusal Ulaşım Güvenliği Kurulu tarafından yapılan açıklamalara bakılırsa Tesla bu işi biraz fazla abartıyor. Ayrıca kendi kendine sürüş ifadesinin hem yanıltıcı hem de sorumsuz olduğu belirtildi. Birçok insanın bu teknolojiyi kötüye kullanma ihtimalinden bahsetti. Yaşanan bazı kazalarda bu sistemin payı var.

Uzay turistleri SpaceX gözetiminde dünyaya döndü: Sonunda başardılar (Video)

Tesla otopilot sistemi tartışmaların odağında. Özellikle son dönemlerde güvenlik önlemleri çok sıkı bir şekilde arttırıldı. Eğer Tesla kendi güvenlik önlemlerini uygun bir şekilde almazsa bu iş ona pahalıya patlayacak. Diğer birçok otomotiv şirketi bu tür uyarıları dikkate alırken Tesla pek umursamıyor. Peki sizce otonom sistemler gerçekten de bu kadar tehlikeli mi? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU