Oppo Reno 9 bir kez daha görüldü

Oppo Reno 9

Çok yakında piyasaya sürülmesi beklenen Oppo Reno 9 dün bir kez daha görüldü. Böylece telefonun teknik özellikleri büyük ölçüde kesinleşmiş oldu.

Hatırlayacağınız gibi Çinli telefon üreticisi Oppo, orta segmentteki yeni temsilcileri olan Oppo Reno 8 serisi akıllı telefonlarını mayıs ayında Çin ve Hindistan gibi Asya ülkelerinde satışa sunmuştu. Reno 8 serisindeki telefonlarda daha sonra Avrupa pazarına da sunuldu. Oppo Reno 8 serisinin global lansmanını tamamlayan Oppo, şimdi de gözünü Reno serisinin bir sonraki jenerasyonuna çevirdi.

Bu yıl bitmeden kullanıcılarla buluşacağı artık büyük ölçüde kesinleşmiş olan Oppo Reno 9 serisindeki telefonlar, son günlerde çeşitli sızıntılarla karşımıza çıktı. Bu sayede telefonun özellikleri hakkında merak edilen pek çok soru da cevap buldu. Oppo Reno 9, dün bir kez daha görüldü. Bu son sızıntıyla birlikte telefonun teknik özellikleri büyük ölçüde netleşti.

oppo reno 9 1

Bildiğiniz gibi daha önce Çin medyasında yer alan bilgilerde Oppo Reno 9 serisi telefonlarda hem Qualcomm’un Snapdragon 7 serisi yonga setlerinden kullanan modeller, hem de MediaTek’in Dimensity 8 serisi yonga setlerinden kullanan modeller olacağı söyleniyordu. Gelen son sızıntı da bunu doğruluyor. Reno 9 serisinin standart modeli, Snapdragon 778G yonga setinden güç alıyor. Telefonun çıkışında önce ele geçirilen modeli 12 GB RAM’e sahip. Ancak telefonun farklı RAM opsiyonlarına sahip versiyonları da olacağı tahmin ediliyor.

Telefonun arka kamerasının ana lensi 64 megapiksel. Selfie kamerası ise 32 megapiksel. Reno 9, 6.7 inçlik OLED bir ekranla geliyor. 1080p çözünürlüğündeki bu ekranın yenilenme hızı ise 120 Hz. Ekranın altında bir de parmak izi sensörü yer alıyor. Son olarak 4500 mAh’lık bir bataryaya sahip telefonda 67W hızlı şarj özelliği bulunacağı söyleniyor.

Telefonun tam olarak ne zaman çıkacağı şimdilik belirsizliğini koruyor. Ancak gelen bilgiler Oppo’nun yeni orta segment telefonlarını kasım ayında çıkaracağına işaret ediyor.

Mark Zuckerberg, Apple’ı eleştirdi