Google Pixel Fold’un ekran özellikleri ortaya çıktı

g7

Son gelen bilgiler Google’ın önümüzdeki sene için katlanabilir akıllı telefonunu piyasaya çıkaracak. Pixel Fold olarak piyasaya çıkması beklenen telefon için bazı bilgiler ortaya çıktı.

Pixel Fold raporlara göre, OPPO’nun Find N’sine benzer bir tasarıma sahip olacak ve bir Tensor yonga setinden güç alacak. Şimdi, yakında çıkacak olan katlanabilir Google’ın ekran özelliklerini içeren yeni bilgiler ortaya çıktı.

Firmanın çıkaracağı Google Pixel Fold’un hem iç hem de dış ekranlarının Samsung yapımı ekranlarla donatılması bekleniyor. Büyük ekran 1840×2208 çözünürlüğü destekleyecek ve 123mm x 148mm ölçülerinde olacak. Ekranın, ortalama 800 nit parlaklık ile 1200 nit’e kadar en yüksek parlaklığa ulaştığı iddia ediliyor.

Ayrıca rapor, Pixel Fold’un dahili ekranının yüksek yenileme hızını desteklemek için destek taşıyacağını öne sürüyor. 120Hz’e kadar çıkabilir. Yayın, cihazın diğer donanım özellikleri hakkında herhangi bir ayrıntı açıklamadı.

Google Pixel Fold

Daha önce gelen bilgilerde Google Pixel Fold’un arkasında 64MP IMX787 birincil sensör, 12MP IMX386 ultra geniş birim ve 10.8MP S5K3J1 telefoto sensör içeren üçlü kameralara sahip olabileceğini ortaya çıkardı. Cihazın iç kamerasının 8MP IMX355 sensör kullandığı söylenirken, ön taraftaki dış kamerada S5K3J1 sensör bulunabilir.

Cihaz büyük ihtimalle Tensor yonga seti tarafından desteklenecek. Android 12 beta kaynak koduna göre Pixel 6 ile aynı donanımı kullanıyor. Google Pixel Fold’un 2023’te piyasaya sürülecek olan üçüncü duyurulmamış Tensor çipi ile donatılmış olarak gelmesi de olasılıklar arasında.

Raporlar, Pixel Fold’un bu yıl yerine Mart 2023’e kadar geleceğini gösteriyor. Katlanabilir henüz Google tarafından resmi olarak onaylanmazken, ilerleyen günlerde daha fazla bilginin gelmesini bekleyebiliriz.

Honor 80 serisi hakkında bilgiler gelmeye başladı