Oppo elektrikli otomobil için 2024 yılını bekliyor

Elektrikli otomobil fiyatlarında düşüş

Akıllı telefon pazarındaki önemli isimlerden biri olan Oppo da otomobil üretimi için kolları sıvadı. Apple, Huawei ve Xiaomi gibi isimlerin ardından Oppo da otomobil pazarında boy göstermek istiyor. İşte konunun detayları.

Oppo elektrikli otomobil için 2024 yılını bekliyor. Elektrikli otomobil pazarı günden güne kızışıyor. BMW, Nissan, Volkswagen gibi bilindik markaların yanı sıra akıllı telefon odaklı şirketler de bu yarışa girmeye hazırlanıyor.

oppo a1 pro 3

Otomobil haberleri ile gündeme gelen ilk akıllı telefon üreticisi bildiğiniz gibi Apple olmuştu. Kia ile yaptığı görüşmelerden netice alamayan şirket, Apple Car projesini olabilecek en iyi şekilde tamamlamayı hedefliyor. Apple otomobil üretir de Xiaomi durur mu? Tabii ki hemen onlardan da bir açıklama geldi.

Oppo da otomobil üretecek

Oppo elektrikli otomobil için 2024 yılını bekliyor

Xiaomi CEO’su Lei Jun yaptığı açıklamada otomobil üretimi için kurdukların yeni şirketin 300’den fazla çalışana ev sahipliği yaptığını açıkladı. Ayrıca Lei Jun, üretecekleri otomobilin 2024 yılının ilk yarısında seri üretime geçeceğini de sözlerine ekledi. Xiaomi’nin ardından bir başka Çin merkezli şirketin daha bu yola baş koyduğu haberleri ortaya çıktı. Buna göre Oppo, elektrikli otomobilini Xiaomi gibi 2024 yılında banttan indirmeyi planlıyor. Ayrıca bu otomobilin ilk olarak Hindistan pazarında satışa çıkacağı ifade ediliyor.

oppo find x6 pro

Akıllı telefon üreticileri elektrikli otomobil sektöründe ne kadar tutunacak bunu bekleyip göreceğiz. Çünkü bildiğiniz gibi bu sektörde faaliyet gösteren pek çok marka bulunuyor. Özellikle Volkswagen şimdiden rakiplerinden çok önde gibi duruyor. Bakalım Oppo bu yolda başarılı olacak mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

TikTok takipçi arttırma (2023) Yeni yöntem!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir