Çin metaverse üzerine önemli yatırımlar yapacak

Metaverse evreninde ölümsüz olunabilecek

2023’ün metaverse açısından önemli bir yıl olacağını söyleyebiliriz. Keza bu yıl içerisinde çeşitli metaverse projeleri üzerine milyarlarca dolar yatırım yapılması bekleniyor. Bu yatırımların başrolünde ise Çin olacak. İşte tüm detaylar.

Çin metaverse üzerine önemli yatırımlar yapacak. Metaverse için Çin de devreye girdi. Eğer teknoloji gündemini az çok takip ediyorsanız son dönemde Metaverse tarafında önemli bir akım olduğuna tanıklık etmişsinizdir. Malum, Metaverse denildiğinde insanın aklına geniş bir evren geliyor. Zaten Ready One Player filminde de bu evrenin nasıl bir şey olacağına ilişkin temalar mevcuttu.

metaverse 2

Metaverse’de ciddi anlamda yapamayacağınız hiç bir şey yok. Ayda gezinmekten tutun da dünyanın merkezine kadar yolculuk mümkün olacak. Elbette bunların hepsi sanal bir düzlem üzerinde gerçekleşecek. Fakat siz bunları görme, dokunma ve duyma duyularınızla büyük oranda hissedebileceksiniz.

Metaverse için Çin de devreye girdi

Çin metaverse üzerine önemli yatırımlar yapacak

Şu ana kadar Metaverse için en ciddi adımlar Facebook’tan geldi. Fakat Facebook bu alandaki tek isim değil. Çünkü Çin de Metaverse ile ciddi anlamda ilgileniyor. Bilindiği üzere Çin’de pek çok sosyal medya mecrası yasaklanmış durumda. Facebook’tan tutun da Instagram’a hatta Google’a kadar hiçbir mecraya erişim yok.

MetaVerse

Hal böyle olunca Çin’in Facebook tarafından kurulan Metaverse’e onay vermesi de pek mantıklı olmazdı. Zaten onay da verilmedi. Bu sebepten ötürü Çin kendi meta evrenini inşa etmek için kolları sıvadı. Elbette bunda ne derece başarılı olurlar zamanla göreceğiz.

Rockstar, hatalı GTA remaster’ları için özür diledi! Hatalar düzeltiliyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir