OnePlus 11 Pro çıkmayabilir

OnePlus 11 Pro

OnePlus strateji değişikliğine gidiyor. Görünüşe bakılırsa önümüzdeki yıl piyasaya sürülen telefonlar arasında OnePlus 11 Pro olmayabilir.

Çin’in önde gelen telefon üreticilerinden OnePlus’ın yeni amiral gemisi akıllı telefonu OnePlus 11 Pro’yu önümüzdeki yılın ilk aylarında piyasaya sürmesi bekleniyordu. Hatta kısa süre önce telefonun tasarımını gözler önüne seren ilk görseller bile sızdırılmıştı. Bu yüzden OnePlus’ın 11 Pro adını taşıyan yeni bir akıllı telefon çıkaracağını kesin gözüyle bakılıyordu. Ancak gelen son haberler gösteriyor ki böyle bir telefon hiçbir zaman satışa sunulmayabilir.

Teknoloji dünyasıyla ilgili doğru çıkan paylaşımlarıyla tanınan Max Jambor tarafından paylaşılan bilgilere göre OnePlus, beklendiği gibi önümüzdeki yılın başında yeni amiral gemisi akıllı telefonu OnePlus 11’i kullanıcılarla buluşturacak. Ancak bu kez OnePlus 11’e bir Pro modeli eşlik etmeyecek.

oneplus 11 pro 2

İşin ilginci OnePlus’ın aslında Pro modelini değil standart modeli iptal etmiş olması. Yani aslında geçtiğimiz aylarda sızıntılarda OnePlus 11 Pro olarak karşımıza çıkan telefon satışa sunulacak. Ancak Pro adını taşımak yerine doğrudan OnePlus 11 adıyla piyasaya sürülecek. Yani aslında çıkışı iptal edilen telefon, normalde Pro uzantısıyla çıkması beklenen bu modelin yerini aldığı standart OnePlus 11 oldu. OnePlus’ın neden bu kez sadece bir model çıkarmaya karar verdiği ise bilinmiyor. Öte yandan Pro isminin kullanılmayacak olmasının bazı kullanıcıların kafasını karıştıracağından endişe ediliyor. Bakalım OnePlus bu değişikliği nasıl ele alacak.

Elon Musk Twitter anlaşması federal soruşturma altında