Omricon varyantı ciddi anlamda farklı!

Koronavirüs çocuklarda felç

Sürekli olarak mutasyona uğrayan koronavirüs, geçtiğimiz günlerde yeni bir varyant ile ortaya çıkmıştı. O varyant hakkında korkutan açıklama geldi.

Omricon varyantı ciddi anlamda farklı! Bildiğiniz gibi koronavirüs sürekli olarak mutasyona uğruyor. Çoğu kişi virüsün mutasyona uğraya uğraya etkisini yitireceğini düşünse de bu henüz gerçekleşmedi. Ortaya çıkan son varyant ise Güney Afrika’da görüldü. Bir vakanın Nu varyantı olduğu düşünülürken Güney Afrikalı doktor Angelique Coetzee, vakanın yeni bir varyant olduğunu tespit etti.

Omricon varyantı ciddi anlamda farklı!

Yeni varyanta ise Omicron ismi verildi. Omicron varyantını ilk tespit eden doktor olan Angelique Coetzee ise konu hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Coetzee, “20 hastam var ve bunların çoğu genç erkekler. Hastaların yarısı aşı olmayanlar ve Omicron hastalarının hiçbiri hiçbiri koku ya da tat alma hissini kaybetmedi” dedi.

Covid-19 hastalığını 335 gün atlatamadı!

6 yaşındaki hastasının semptomlarının çok değişik olduğunu da aktaran tecrübeli doktor, “Küçük hastamın ateşi çok yüksekti ve bir dakika içerisindeki nabzı da çok hızlıydı. Hastaneye kaldırılmalı mı diye düşündüm fakat beklemeye karar verdim ve iki gün sonra tekrar baktığımda daha iyi olduğunu gördüm.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Coetzee hastalarının daha önce bir sağlık problemlerinin olmadığını ve durumlarının iyi olduğunu söylerken, şeker hastaları, kalp hastaları, aşı olmayan ve yaşlılar için bu hastalığın etkilerinin çok daha farklı olabileceğini de sözlerine ekledi.

Toyota yeni zamlı fiyatlarını açıkladı: Bu ne hız