Ana SayfaGenelİşte yeni koronavirüs varyantı: Delmicron

İşte yeni koronavirüs varyantı: Delmicron

Delta ve Omicron sonrasında yeni bir koronavirüs varyantı daha ortaya çıktı. İşte detaylar!

İşte yeni koronavirüs varyantı: Delmicron! 2 seneyi geçkin süredir hayatımızda olan koronavirüs bir türlü bitmek bilmiyor. Aşı karşıtlığı ve tedbirsizlik yüzünden gittikçe daha tehlikeli olan salgın, zaman zaman yeni varyantlar ile de gündeme geliyor. Bildiğiniz gibi Delta varyantı ortaya çıktığında şiddetli semptomlar göstermiş ve hastaneye yatış sayısını arttırmıştı. İkinci dalganın sorumlusu olarak bilinen Delta varyantını ise Omicron izledi. Güney Afrika’da ortaya çıkan Omicron ise delta varyantına göre daha hafif semptomlar gösteriyordu. Ayrıca Omicron hastalarının hastaneye yatış sayısı da çok fazla değildi.

İlk koronavirüs hapı

İşte yeni koronavirüs varyantı: Delmicron

Şimdi ise yeni bir varyant daha gündeme geldi. Bu varyantın adı ise Delmicron. Adından da anlayacağınız üzere delta ve Omicron’un birleşimiyle ortaya çıkan Delmicron, tehlikeli olacak gibi duruyor. Bilim insanları yeni varyantın semptomlarını tam belirleyemese de hastaneye yatışların artmasından endişe ediliyor. Ayrıca aşıların Delmicron üzerinde ne derece etkili olacağı da bir başka muamma. Bunun yanında Delmicron varyantının bulaşma hızı da salgının seyrini değiştirecek etmenlerin başında geliyor.

Hindistan’dan Dr. Shashank Joshi, Times of India’ya verdiği demeçte, “Delmicron, Delta ve Omicron’un Avrupa ve ABD’de yükselişinin ardından ortaya çıktı. Delmicron, hem Delta hem de Omicron’un başak proteinlerinin bir bileşimine sahip çifte bir varyant” diyerek tehlikenin büyüklüğüne işaret ediyor. Her şeye rağmen salgına karşı elimizde aşı gibi güçlü bir koz var. Eğer aşı oranını arttırırsak, salgını kontrol altına alma ihtimalimiz de bir o kadar artar.

Uzun pornoları kimse izlemiyor! İlginç araştırma

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting