Ana SayfaDonanımNvidia artık Meta’dan daha değerli bir şirket

Nvidia artık Meta’dan daha değerli bir şirket

Pandemi sürecinin en üretken ve en çok konuşulan şirketlerinden biri olan Nvidia, bu başarısının meyvelerini toplamaya devam ediyor.

Nvidia artık Meta’dan daha değerli bir şirket! Son birkaç yılın adından en çok bahsettiren markalarından biridir Nvidia. Özellikle pandemi süreciyle birlikte gerek çiplere gerekse de ekran kartlarına olan talebin artmaya başlaması, bunun üzerine ilave olarak da kripto madenciliğinin olmazsa olmazının ekran kartlarının en önemli üreticisi pozisyonunda bulunması, 2021’in Nvidia açısından rüya gibi bir yıl olmasını sağladı.

Şirket tarafından geçtiğimiz saatlerde açıklanan son çeyrek gelir raporu ise, hisse senetlerinin değerlenmesine ve bu sayede Amerika Birleşik Devletleri’nin en değerli şirketleri listesinde kendisinden bir üst sırada bulunan Meta’yı yani eski ismiyle Facebook’u geride bırakmasını sağladı.

GeForce NOW kütüphanesi güncellendi

Nvidia artık Meta’dan daha değerli bir şirket

Listede Meta’yı geride bırakan Nvidia, artık Amerika Birleşik Devletleri’nin en değerli 7. şirketi oldu. Tabi aslında bu yükselişin çift taraflı olarak işlediğini hatırlatmak gerek. Çünkü bir taraftan Nvidia’nın değeri son birkaç aydır hızlı bir şekilde artarken, sıralamadaki rakibi olan Meta’nın değeri ise son birkaç haftadır düzenli olarak düşmekte. Bilindiği üzere, son günlerde büyük sıkıntılar içerisinde olan Meta’nın hisse senetlerinin de değer kaybettiği herkesin malumu.

Nvidia henüz yıllık bazda elde ettiği gelirler ve bu gelirlerin ne kadarlık bir kısmının şirketin net karı olduğu konusunda bir açıklama yapmadı. Ancak bu ay sonuna kadar gelmesi beklenen bu raporun neticesinde, Nvidia’nın değerinin artması ve listede daha üst sıraları zorlamaya başlaması mümkün gibi görünüyor.

Bitcoin yatırımcıları bu detaya dikkat etmeli: Analistler uyardı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting