Nokia G22 performansı ile şaşırttı!

Nokia, Oppo'ya patent ihlali nedeniyle dava açtı

Son zamanlarda yaptığı atılımlarla dikkat çeken Nokia, yeni bütçe dostu akıllı telefon modeli üzerinde çalışıyor. İşte Nokia G22’nin ilk Geekbench sonuçları.

Nokia G22 performansı ile şaşırttı! Bir zamanların efsanevi cep telefonu markası olan Nokia’nın şimdilerde eski günlerinden çok uzakta olduğu herkesin malumu. Ancak yine de şirketin birkaç sene öncesine göre çok daha iyi durumda olduğu da kesin.

Nokia, Oppo'ya patent ihlali nedeniyle dava açtı

Özellikle geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü akıllı telefon modelleriyle önemli bir geri dönüş sinyali veren şirket, daha çok bütçe dostu veya fiyat performans odaklı ürünlere odaklanıyor. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Nokia G21 modeli de bu ürünler arasında yer alıyordu. İşte şirketin bu sene için düşündüğü ve Nokia G21’in ardılı olan Nokia G22 hakkındaki ilk bilgiler gelmeye başladı.

Nokia, Oppo'ya patent ihlali nedeniyle dava açtı

Nokia G22 performansı ile şaşırttı!

Geekbench test aşamasında karşımıza çıkan Nokia G22’ye baktığımız zaman, bu cihazın tek çekirdek testinden 308, çoklu çekirdek testinden ise 1094 puan aldığı görüldü. Bununla birlikte geçtiğimiz yıl satışa sunulan Nokia G21 modeline baktığımız zaman aynı testlerden sırasıyla 312 ve 1159 puan almayı başarmıştı.

Nokia Mobile Haziran 2020'den beri kâr ettiğini bildirdi

Yani anlayacağınız telefon şu an ki haliyle geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen modelinden daha fazla performans vadinde bulunmuyor. Tabi Nokia G22’nin de tıpkı selefi gibi bütçe odaklı bir cihaz olduğu düşünüldüğünde bu durum aslında çok tuhaf değil. Ancak yine de aradan geçen bir senenin ardından insanlar, biraz daha güçlü bir cihazla karşılaşmak istiyor olabilir. Nokia G22 performansı ile şaşırttı!

Twitter, yasaklanmış hesaplardan milyonlarca dolar kazanıyor