Nokia C300 modeli bu kez de Geekbench’te görüldü

nokia c300

Akıllı telefon dünyasının bütçe dostu cihaz yükünü çeken isimlerinden biri olan Nokia, yeni cihazı üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Nokia C300 modeli bu kez de Geekbench’te görüldü. HMD Global, Nokia akıllı telefonlarının arkasındaki şirket, C serisi altında birçok yeni telefon piyasaya sürdü. Nokia C12 ve C12 Plus bunlardan bazılarıdır. Bu cihazlar, sadece uygun fiyatlı ve yeterli donanıma sahip olan tipik Nokia akıllı telefonlarıdır. Şirket şimdi, Snapdragon 662 yonga setine sahip yeni bir bütçe dostu akıllı telefon üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Söz konusu cihazın adı Nokia C300 olabilir ve birkaç ilginç ayrıntıyla Geekbench’te ortaya çıktı.

nokia c300

Nokia C300, Geekbench benchmark testinde ortaya çıktı. Bu arada, HMD Global modern Nokia akıllı telefonların arkasındaki şirkettir. Cihaz, 3GB RAM ve Android 12 işletim sistemiyle listeleniyor. Bu, Nokia telefonlarının güncel yazılım çalıştırmasıyla özdeşleşmediği için şaşırtıcı değildir.

Nokia, Oppo'ya patent ihlali nedeniyle dava açtı

Nokia C300 modeli bu kez de Geekbench’te görüldü

Geekbench, cihazı “Orion” olarak kodlanmış bir anakartla maksimum frekansı 2,02 GHz ve taban frekansı 1,80 GHz olan sekiz çekirdekli bir işlemciyle listeliyor. Buna dayanarak, Nokia C300’ü güçlendiren yonga setinin, yarı düşük bir ARM tabanlı işlemci olarak pazarlanan Snapdragon 662 olduğunu anlıyoruz. Ayrıca bir Adeno 610 GPU bulunuyor.

Nokia, Oppo'ya patent ihlali nedeniyle dava açtı

Akıllı telefon, tek çekirdekli testlerde 306, çoklu çekirdekli testlerde ise 1164 puan aldı. Cihazın diğer özellikleri henüz bilinmiyor. Bahsedildiği gibi, cihaz, fiyatı 100-150 dolar aralığında olan bütçe dostu bir akıllı telefon olarak piyasaya sürülebilir. Şu anda markadan resmi bir onay yoktur. Cihaz hakkında daha fazla ayrıntı öğrenmeyi bekliyoruz. Güncellemeler için takipte kalın. Nokia C300 modeli bu kez de Geekbench’te görüldü.

Samsung Galaxy Watch 5 sonunda beklenen özelliğe kavuşuyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir