Ana SayfaGenelNintendo Switch OLED stok sorunuyla mücadele ediyor

Nintendo Switch OLED stok sorunuyla mücadele ediyor

Bilindiği üzere Nintendo kısa süre önce Switch’in yeni sürümü OLED’i tanıtmıştı. Nintendo Switch OLED normal şartlarda bugün satışa sunuluyordu. Fakat bu durum kısmen de olsa değişti. İşte detaylar.

Nintendo Switch OLED stok sorunuyla mücadele ediyor. Konsol sektöründeki köklü isimlerden biri olan Nintendo, kısa süre önce yeni Switch versiyonunu tanıtmıştı. Bilindiği üzere ilk yani orijinal Switch 2017’de satışa çıkmıştı. Nintendo sonradan bu versiyonun bataryasını biraz daha geliştirerek V2’yi satışa çıkardı.

Bir süre sonra da daha mobil odaklı olan Nintendo Switch Lite piyasaya sürüldü. Son olarak ise kısa süre önce Nintendo Switch OLED duyurulmuştu. OLED ekrana sahip ilk Switch’in geçtiğimiz gün satışa çıkması bekleniyordu. Fakat bu çoğu mağazada gerçek olmadı.

Nintendo Switch OLED stok sorunuyla mücadele ediyor

Nintendo Switch OLED stok sorunuyla mücadele ediyor

Özellikle Avrupa’daki pek çok teknoloji marketi, Nintendo Switch OLED versiyonun ellerine ulaşmadığından şikayetçi. Bu konsolu teknoloji mağazalarından ön siparişle satın alanlar da doğal olarak konsollarına kavuşamadılar.

Nintendo cephesinden gecikme ile ilgili bir açıklama gelmiş değil. Fakat bu sorunun iki sebebi olabilir. Ya Nintendo kaynaklı olmayan lojistik bir problem var ya da Nintendo çip sıkıntısından ötürü yeterli miktarda Switch üretemedi. Bunu konuyla ilgili açıklama geldiğinde öğreneceğiz.

Bu arada dip not olarak belirtelim. Nintendo Switch OLED ekranın 2017 yılında çıkan Switch’ten teknik donanım yani güç olarak bir farkı yok. Tamamen aynı konsol.

Twitter sert tartışmalar için önlem alıyor: Uyarı butonu aktifleşiyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting