Netflix yeni bir anime serisi getiriyor

Netflix yeni bir anime serisi getiriyor

Scott Pilgrim sadece video oyunlarıyla kalmayıp TV için de karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Hollywood Reporter, Netflix ve Universal’in UCP’sinin (The Umbrella Academy’nin arkasındaki birim) bir Scott Pilgrim anime dizisi geliştirdiğini duyurdu. İşte detaylar.

Netflix yapımının orijinal çizgi romanlara ne kadar yakın olacağı belli değil, ancak yaratıcı Bryan Lee O’Malley ve 2010 film yönetmeni Edgar Wright baş yapımcılar olacağı için beklenti yüksek. O’Malley, Are You Afraid of the Dark? ile birlikte showrunner olarak görev yapacak. Science SARU projenin arkasındaki bir diğer önemli isim olarak karşımıza çıkıyor. Tabi ki dizinin ana konuya sadık kalması şaşırtıcı olmayacak. Konuya göre Sex Bob-omb grup lideri Scott, Ramona Flowers’ı kazanmak istiyor, ancak yedi kötü eski sevgilisini yenene kadar onunla çıkamıyor. Hem grafik romanlar hem de film manga, indie rock, video oyunları ve milenyumun başındaki Kanada kültürüne saygı duruşunda bulundu.

Netflix yeni bir anime serisi getiriyor

Netflix, iddialı anime planlarını son yıllarda oldukça arttır. Platform özellikle anime yapımlarına özen gösteriyor gibi görünüyor. Ancak şirket genellikle Japon oyunlarının ve mangalarının orijinallerine veya uyarlamalarına odaklanıyor. Yayın hizmeti, çok sevilen çizgi romanların anime versiyonlarını sunmasıyla biliniyor. Netflix’in stratejisi net değil, ancak platform anime kataloğunu daha geniş bir kitleye sunmanın yeni yollarını arıyor olabilir. Platform bu anime yapımıyla birlikte katalogunu genişletecek.

Facebook metaverse işletim sistemi hakkında açıklama yaptı: Operasyon durduruluyor mu?