Ana Sayfa Genel Netflix rakibi Quibi 10 dakikalık videolar oynatacak

Netflix rakibi Quibi 10 dakikalık videolar oynatacak

Stream video/içerik servisilerinde rekabet hızla büyürken Netflix rakibi Quibi ile şok üstüne şok yaşayarak önemli bir kullanıcı kaybıyla yüzleşebilir.

Netflix’in pazar payına göz diken ve Hollywood’un ünlü isimlerinin dahil olduğu Quibi servisi, mobil cihazlar üzerinden seyredilmek üzere bir yayın servisi hayata geçirecek.

Netflix rakibi Quibi ile yüzleşmeye hazırlanıyor

6 Nisan’da hayata geçecek olan ve milyar dolarlık yatırımlar alan Quibi, şimdiden Hollywood’un ünlü aktörleri ve yönetmenleri ile içerik anlşamaları imzalamış bulunuyor.

Sadece 10 dakikalık mini şovlar yayınlayacak olan Quibi bu sayede, mobil cihazlarda kolayca izlenecek. Quibi, mobil cihazlar üzerinde hızla tüketilen ve sürekli geri dönülüp yeni içerik aranan bir platform olmayı hedefliyor.

Hazırlanacak şovların bazıları, telefonun dik şekilde tutulduğunda da rahatça seyredilmesi için vertical olarak kayıt altına alınacak ki, bu şov dünyasında bir ilk olacak.

Vertical videolara karşı bugüne kadar ağır bir karşı duruş varken, telefon sahiplerinin sosyal medyada vertical videolardan vazgeçememesi Hollywood’u da pes ettirmiş olabilir

Drone ile ev koruma sistemi geliştirdiler

Quibi ile çalışacak ünlü yönetmenler arasında, Steven Spielberg, Sam Raimi ve Guillermo del Toro yer alacak.

Hollywood yıldılarından ise Bill Murray, Idris Elba ve Reese Witherspoon’un Quibi şovlarında yer alacağı kesinleşti.

Quibi, metroda, kafede, okulda hatta işyerindeki molalarda, insanların hızla takip edebilecekleri, kolay seyredilen, 10 dakikalık şovlarla yükselmeyi planlıyor.

Dizilerin, şovların, sekçlerin kısa olması ise hem paylaşımı kolaylaştıracak hem de insanların saatlerce vakit ayırmadan platformu takip etmelerini sağlayacak. İzleyiciler aylık 4.99 dolar ödemeyle içerikleri izleyebilecekler. Reklam görmek istemeyenler ise aylık 7.99 dolar ödemek durumunda olacak.

Netflix rakibi Quibi

 

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting