Ana SayfaGenelNetflix paket ücretleri değişmeye başlayacak!

Netflix paket ücretleri değişmeye başlayacak!

Netflix yakında çıkacak olan reklam destekli katmanı ile gündemdeydi. Ancak, şirketin mevcut planlarında önemli bir indirim de söz konusu olabilir. İşte tüm detaylar.

Bloomberg’e göre, akış devi Netflix aylık olarak 7 ila 9 dolar arasında bir fiyat almaya başlayacak. Hatırlatmamız gerekise şirketin ABD için mevcut “Temel” planı ayda 10 dolardan başlıyor ve HD akışını içermiyor. Netflix’te 4K içeriğe erişmek için her 30 günde bir 20 ABD Doları kadar ödeme yapmanız da gerekiyor. Ancak platform şimdi fiyatlarında bazı değişikliklere gidecek gibi görünüyor.

Yeni katman, yıl sonundan önce bir çok pazara gelebilir ve 2023 için daha geniş bir kullanıma sunulması planlanıyor. Bloomberg, Netflix’in diğer reklam destekli akış hizmetlerinde sıklıkla ortaya çıkan şikayetlerin çoğundan kaçınmak istediğini bildiriyor. İlk başta şirket, her saat başı yalnızca dört dakikalık reklam göstermeyi planlıyor ve herhangi bir programın veya filmin sonuna reklam koymayacak.

Netflix ek ücret almaya başlayacak!

Bloomberg daha önce Netflix’in çocuklara yönelik içerikler veya orijinal filmler sırasında reklam göstermeyi planlamadığını bildirmişti. Uygulamada bulunan kod, yeni katmanın çevrimdışı görüntüleme desteğini de bırakabileceğini gösteriyor. Yani reklam destekli paketi satın alanlar uygulamada video indiremeyecek. Şirket, şirketin “daha düşük fiyatlı, reklam destekli bir katmanın nasıl başlatılacağına karar vermenin henüz ilk günlerinde olduğunu ve hiçbir kararın verilmediğini” ekledi. Yıllar boyunca şirket, reklam destekli bir katman ekleme fikriyle uğraştı. Şirket, en son mali çeyreğinde, yılın ilk üç ayında 200.000 üye düşüşünün ardından yaklaşık 1 milyon abone kaybetti.

LG UltraGear OLED oyun monitörünü ve Ultrafine Display Ergo AI’ı piyasaya sürdü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting