Netflix bağlantı hızında lider bakın kim oldu

Netflix, mobil oyunları tüm Android abonelerine sunmaya başladı

Netflix bağlantı hızında bazı ülkeler ön plana çıkıyor. Bu ülkelerin aynı zamanda internet altyapısı konusunda da iyi bir konumda olduğunu söyleyebiliriz. İşte Netflix tarafından yayınlanan son derece ilginç rapor.

Dünyanın en büyük online film ve dizi izleme platformu olarak bilinen Netflix, bağlantı hızında lider olan ülkeleri açıkladı. Şirket ortalama kaç Mbps bağlantı kurulduğunu da belirtti. Geçen ay dünya genelinde yapılan araştırmalara göre Avrupa, ABD ve Asya ülkeleri en hızlı bağlantı sağlayan bölgeler olarak belirlendi.

Türkiye’de ise en hızlı bağlantıyı sağlayan TurkNet oldu. Şirketin böyle bir başarıyı yakalaması diğer operatörlerin önüne geçmesini sağladı. Netflix platformunda bu sayede herhangi bir donma veya takılma sorunları ortaya çıkmadı. Küresel çapta Türkiye, dünya ortalaması içerisinde yer alıyor.

Netflix bağlantı hızında lider Almanya oldu

Netflix bağlantı hızı değerlendirildiğinde Almanya ilk sırada yer alıyor. 3,6 Mbps bağlantı hızı ile bu ülke kullanıcılara hızlı bir Netflix deneyimi sunuyor. Onun hemen ardından ABD, Avustralya, Belçika ve İngiltere geliyor. Türkiye’nin bağlantı hızı ise ortalama 3,2 Mbps olarak belirlendi.

Netflix bağlantı hızında

Güney Kore, Hindistan, Hong Kong, İzlanda ve Kanada yine en hızlı Netflix bağlantısı sunan ülkeler içerisinde yer alıyor. Netflix tarafından uygulanan yerel sunucu sistemi sayesinde şirket çok güçlü bir bağlantı hizmeti verebiliyor. Özellikle Güney Kore bu konuda harika bir örnek. Normal şartlarda Netflix platformunun takılması gerekirken Güney Kore’de yer alan yerel sunucular sayesinde herhangi bir takılma sorunu yaşanmıyor. Netflix bağlantı hızında lider ülkeler arasında bu ülke de yer alıyor.

Netflix, LGBT içeriği nedeniyle Rusya tarafından araştırma konusu oldu

Peki sizce Netflix bağlantı hızı Türkiye’de yeterli mi? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.