Ana Sayfa Haber Turkcell Superonline’ın Hızını Erişen Yok

Turkcell Superonline’ın Hızını Erişen Yok

Dünya üzerinde 70’den fazla ülkede hizmet veren ve internet istatistik ve raporları sunan Akamai firmasının 2012 Yılı 4. Çeyreği için hazırladığı İnternet Durum Raporu yayınlandı. Rapora göre dünyada ülkelerin ortalama internet hızları yeniden belirlendi.

Akamai’nin raporuna göre, geçtiğimiz çeyrekten bu çeyreğe bakıldığı zaman tüm dünyanın ortalama internet bağlantı hızı yüzde 5 artış göstererek 2,9 Mbps’ye yükseldi. Raporda 2011 yılı ile kıyaslandığı zaman ise ortalama internet hızının yüzde 25 arttığı kaydedildi.

İnternette en hızlılar Uzakdoğu ülkeleri
Rapora göre dünyanın en hızlı internet bağlantı hızına sahip ilk 10 ülkesi ortalama bağlantı hızlarını daha da artırdı. Hollanda’nın hızı yüzde 3,3, Hong Kong’un hızı yüzde 5,4 artarken Japonya’nın ortalama bağlantı hızı ise yüzde 19 artış gösterdi. Raporun en hızlı internet ortalaması sıralamasında ise fiber yayılımında oldukça ilerde olan Uzakdoğu ülkeleri yine başı çekti.  Sıralamanın ilk üçünde 14 Mbps ile Güney Kore, 10,8 mbps ile Japonya ve 9,3 mbps internet hızı ortalamasıyla HongKong yer aldı. Türkiye ise, Akamai’nin hazırladığı rapora göre ortalama internet bağlantı hızı sıralamasında alt sıralarda yer aldı. Türkiye’nin 2012 yılı dördüncü çeyrekte ortalama internet hızı 2,754 Mbps oldu.image001

Ortalama internet bağlantı hızlarına göre dünya sıralaması;

Turkcell Superonline’ın ortalama internet hızı dünyanın en hızlı ülkelerini geride bıraktı

Türkiye’nin yenilikçi telekom operatörü Turkcell Superonline, müşterilerine sunduğu ortalama internet hızı ile Akamai raporunda yer alan en hızlı ilk 10 ülkeyi bile geride bıraktı. İnternet bağlantı hızı ortalaması 18 Mbps olan Turkcell Superonline, 14 Mbps ile en hızlı ortalamaya sahip Güney Kore’nin bile önünde yer alıyor. Turkcell Superonline 2,9 olan dünya ortalamasının 6 katı, Türkiye’nin ise yaklaşık 7 katı hızlı bir ortalamaya   sahip.

Türkiye’de evlere kadar 1000 Mbps’ye varan hızlarda internet erişimi sağlayan Turkcell Superonline, aynı zamanda dünyada evlere kadar bu hızı verebilen ilk 5 operatör içerisinde yer alıyor. Türkiye’de 75 şehre değen 32.000 kilometreye yakın fiber internet omurgasıyla 12 şehirde, 1 milyon 400 binden fazla haneye dünya standartlarında fiber internet hizmeti sunuyor. Fiber internette 464 bine ulaşan müşteri sayısıyla Türkiye pazarda lider konumda bulunan Turkcell Superonline, yatırımları ile Türkiye’nin dünya fiber internet liginde üst sıralara yükselmesine katkı sağlamaya devam ediyor.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting