Netflix abonelik ücretine yine zam geldi

Netflix son çeyrekte yaklaşık 1 milyon abone kaybetti

Netflix Türkiye abonelik ücretlerine bir kez daha zam yaptı. Platformda en düşük paketin ücreti artık 63.99 TL. En yüksek pakette ise ücret 130 TL’yi buldu.

YouTube, Spotify, Netflix, Amazon, Disney+, PlayStation Plus, Game Pass derken internet kullanıcılarının abonelik servislerine ödediği rakamlar ciddi anlamda artmış durumda. Bu yetmezmiş gibi bir de bu platformlardan üst üste zam haberleri geliyor. Spotify, YouTube, HBO Max gibi platformlardan üst üste gelen zam haberlerine bir yenisi de Netflix’ten eklendi. Ancak bu yeni zam şaşkınlık yarattı. Çünkü şirket zaten kısa süre önce abonelik ücretine zam yapmıştı. Daha önceki zammın üzerinden birkaç ay geçmişken yeni bir zam kararı daha alınması şaşkınlık yarattı. Üstelik bu seferki öyle ufak bir zam da değil. Çünkü abonelik paketi ücretleri bu kez de yüzde 40 arttı.

Bu son zam kararının ardından platformun aylık abonelik ücretleri şöyle oldu:

Netflix Formula 1: Drive to Survive geri geliyor

  • Temel Plan: 45,99 TL’den 63,99 TL’ye,
  • Standart Plan: 69,99 TL’den 97,99 TL’ye,
  • Özel Plan: 93,99 TL’den 130,99 TL’ye yükseldi.

Tahmin edeceğiniz gibi Netflix’ten üst üste gelen bu zam kararları sosyal medyada hiç de hoş karşılanmadı. Ancak tabii sosyal medyadaki bu tepkinin aboneliklere nasıl yansıdığını zaman gösterecek. Çok yakında, aynı hane dışına hesap paylaşımını önlemek için hazırladığı yeni sistemi devreye sokacak olan şirketin bir de abonelik ücretlerine zam yapması, Türkiye’de Netflix kullanan kişi sayısını kayda değer ölçüde azaltabilir. Kullanıcı sayısının nasıl etkileneceğini bekleyip göreceğiz.

Activision Blizzard’ın satılmasına Google da itiraz ediyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir