Netflix Türkiye fiyatları yine zamlandı

Netflix Türkiye Ağustos takvimi belli oldu

Netflix Türkiye abonelik ücretleri bu yıl ikinci kez zam yaptı. Yeni zamla birlikte en düşük paketin aylık abonelik ücreti bile 100 TL’ye çıktı.

Bugün artık eğlence sektörünün değişilmez bir parçası haline gelen dijital platformlar, ilk çıktıları dönemde daha pahalı hizmetler olan kablolu kanallara çok daha uygun bir alternatif sunuyor olsa da bugün artık kullanıcılar için ciddi bir külfet haline gelmiş durumda. Sayılarının her geçen gün arttığı yetmezmiş gibi abonelik ücretleri de hızla yukarı çıkıyor. Bunun en belirgin örneği ise Netflix. Şirket abonelik ücretlerine önemli zamlar yapmaya devam ediyor. Globalde yaşanan zamlar yetmezmiş gibi bir de buna dolar kurundaki hareketlilik sebebiyle yerelde yapılan güncellemeler eklenince, Netflix Türkiye’de abonelik ücretleri alıp başını gitti.

Daha bu yılın başında abonelik ücretlerine kayda değer zamlar yapan Netflix Türkiye, bugün bir zam kararı daha aldı. Bu yeni zam kararıyla birlikte Netflix Türkiye’deki en düşük paketin aylık abonelik ücreti bile 100 TL’yi buldu.

Netflix

Abonelik aylık ücretlerine yüzde 50’nin üzerinde zam yapıldı. Bu yeni zammın ardından Netflix’teki en ucuz paket olan temel paketin fiyatı 63.99 TL’den 99.99 TL’ye, özel paketin fiyatı ise 130.99 TL’den 199.99 TL’ye çıktı.

Bu yıl uygulamaya kararla birlikte kullanıcıların aynı hesabı paylaşmasını neredeyse imkansız hale getiren Netflix, bir de üstüne aynı yıl içinde ikinci kayda değer zammı yaparak kullanıcılara yüklediği yükü epey arttırmış oldu. Kullanıcıların artan bu maliyetlere nasıl tepki vereceğini bekleyip göreceğiz, ancak iptal sayılarında artış yaşanması çok da şaşırtıcı olmayacaktır.

Samsung Galaxy A25 performans testinde görüldü


Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir