Ana SayfaGenelBugüne kadar ne kadar PlayStation 5 satıldı?

Bugüne kadar ne kadar PlayStation 5 satıldı?

Sony, son çeyrekte 2 milyon PlayStation 5 satıldığını açıkladı. Böylece bugüne kadar toplamda 19.3 milyon PS5 satılmış oldu.

2020’nin kasım ayında piyasaya sürülen PlayStation 5 ilk başta oyun severler tarafından ilgiyle karşılanmış olsa da hem yeterince yeni nesle özel olmaması hem de stok sorunları PS5’in satışlarını oldukça kötü etkiledi. Türkiye’de PS5 stok sorunu pek hissedilmemiş olsa da özellikle ABD’de PS5 satın almak isteyen birçok kişi stokta ürün olmadığı için yeni nesil PlayStation’ı satın alamadı. Ancak yaşanan tüm bu aksiliklere rağmen Sony, milyonlarca konsol satmayı başardı.

Sony, 2022’nin ilk çeyreğinde 2 milyon PlayStation 5 satıldığını açıkladı. Böylece bugüne kadar toplam PS5 sayısı 19.3 milyona ulaştı.

YouTube TV artık PlayStation 5'te! İşte detaylar

İlk çeyrekte 2 milyon PS5 satılması Sony’yi memnun etmiş olsa da aslında bu rakam geçtiğimiz yılın aynı dönemine kıyasla çok daha düşük. Çünkü geçtiğimiz yılın ilk çeyreğinde 3.3 milyon PS5 satılmıştı. Elbette o dönemde PS5’in yeni çıkmış olmasının yarattığı momentum satışlara yansıyordu.

Sony aynı zamanda PS5 oyunlarının satış rakamlarını da açıkladı. 2022’nin ilk çeyreğinde toplam 70.5 milyon PS5 oyunu satıldı. Konsol ve oyun satışlarıyla birlikte Sony, oyun departmanından toplam 5.1 milyar dolar gelir elde etti.

PS5 bu noktada, aynı süre içinde 22.4 milyon satmayı başaran PlayStation 4’ün epey gerisinde kalmış durumda. Ancak Sony’ye göre PS4 ile PS5 arasındaki bu farkın sebebi kullanıcıların daha az talep göstermesi değil, ilk günden beri devam eden stok sorunu.

Instagram NFT dünyasına adım atıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting