Multiplayer bir Horizon oyunu geliyor

Horizon Zero Dawn sistem gereksinimleri

PlayStation’ın popüler oyun serisi Horizon’ın dünyasında geçecek online bir multiplayer oyunu için hazırlıklara başlandı.

Son dönemin en dikkat çekici oyun serilerinden Horizon, büyümeye devam ediyor. Bir yandan ana seri devam edip, bir yandan bu seriden uyarlanan bir dizi hazırlanırken, şimdi de bu evrende geçen bir multiplayer oyun geliyor.

Serinin arkasındaki stüdyo olan Guerrilla Games’in paylaştığı yeni bir iş ilanı, stüdyonun multiplayer bir Horizon oyunu üzerinde çalışmaya başladığını ortaya çıkardı. Oyun henüz resmi olarak duyurulmadığı için oyun hakkında bilinenler oldukça kısıtlı. Ancak yayınlanan bu ilanla birlikte oyunun varlığı kesinleşmiş oldu.

horizon zero dawn header 31

Guerrilla Games, bu multiplayer, yani çok oyunculu online oyunun yepyeni karakterler içereceğini ve özgün bir görsel stile sahip olacağını açıkladı. Stüdyo tarafından yayınlanan ilanda yer alan ifadeler, bunun serinin dünyasında geçecek online bir survival (hayatta kalma) oyunu olabileceğini düşündürüyor.

Bildiğiniz gibi seri şu ana kadar tamamen tek kişilik oyunlardan oluşuyordu. 2017 yılında çıkan Zero Dawn ile başlayan seri, bu yıl çıkan Forbidden West ile devam etti. Yakında PlayStation VR2’ye gelecek olan VR oyunu Call of the Mountain da tek kişilik bir oyun olacak. Ancak görünen o ki yakın gelecekte bu durum değişecek ve Horizon serisi de multiplayer dünyasına adım atacak.

vivo S16 serisinin çıkış tarihi belli oldu