Ms Marvel karakterini canlandıracak isim açıklandı

ms marvel

Marvel sinematik evreninde Ms Marvel karakterine hayat verecek olan oyuncu belli oldu. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Disney Marvel sinematik evrenini dizilerle genişletmeye devam ediyor. Bilindiği üzere 4. fazda Marvel’ın kurguladığı sinematik evrene pek çok isim katılacak. Disney bu isimleri direkt olarak filmler yoluyla evrene dahil etmek yerine diziler üzerinden ilerleme kararı almıştı.

Bu kararın nedeni ise tamamen duygusal diyebiliriz. Disney, yeni dijital yayın platformu Disney+’ın popülaritesini ve kullanıcı kitlesini arttırmak için pek çok Marvel dizisi duyurdu. Bu dizilerden bir çoğu önümüzdeki dönemde başlayacak olsa da cast çalışmaları şimdiden tamamlanmış durumda.

Hatırlanacağı üzere Disney kısa bir süre önce She-Hulk dizisinde başrolde yer alacak olan ismi açıklamıştı. Şimdi de Ms Marvel’da başrolde göreceğimiz isim belli oldu.

Karşınızda Ms Marvel!

Sanırım Ms Marvel’ın sinematik evrendeki tek Müslüman karakter olduğunu bilmeyen yoktur. Elbette Disney’in bu durumu izleyiciye ne derece aktaracağı şimdilik belli değil. Lakin Ms Marvel’ın sinematik evrende önemli bir karakter olacağı su götürmez bir gerçek.

Zira kısa süre önce yayınlanan Marvel’s Avengers oyununda da Ms Marvel’ı ön saflarda görmüştük.

ms marvel

Disney, dizinin 2021 yılında yayınlanacağını daha önce açıklamıştı. Dizinin başrolünde göreceğimiz ismin de Iman Vellani olacağı belirtildi. Disney Ms Marvel’ı dizinin ardından sinematik evrende Captain Marvel’ın devam filminde göstermeyi de planladığı iddia ediliyor.

PS Plus Ekim oyunları belli oldu