Marvel’s 616 dizisi için ilk fragman geldi

marvel1

Disney’in dijital yayın platformu Disney+ için duyurduğu içeriklerden Marvel’s 616 dizisi için ilk fragman yayınlandı. İşte detaylar.

Son yıllarda dijital yayıncılık sektörünün hayli popüler bir hale geldiğini söyleyebiliriz. Bilindiği üzere bu sektöre Netflix öncülük ediyor. Genel itibariyle bakıldığında şu anda Netflix’e rakip olabilecek bir isim yok. Lakin Disney’in hayli sağlam içeriklerle geldiğini söyleyebiliriz.

Disney 2018’de büyük yatırımlarla Disney+ için ilk adımları atmıştı. Bu yıl içerisinde de Disney+’a gelecek olan içerikler hakkında bilgi verildi.

Disney+’a gelecek olan içerikler içerisinde en çok dikkat çekenleri ise Marvel imzalı diziler oldu. Marvel tarafından yapılan açıklamada Disney+’da yayınlanacak olan dizilerin direkt olarak Marvel sinematik evreniyle ilişkili olacağı belirtilmişti.

Marvel’s 616 dizisi için ilk tanıtım videosu

Disney+’da yayınlanan bazı Marvel içerikleri ise “one shot” tadında olacak. Yani sinematik evrenle ilişkili olmayacak.

Bu içeriklerden birisi de Marvel’s 616’ydı. Marvel 616 aslında bir diziden ziyade belgesel tadında bir yapım olacak. Marvel evreninde görmeye alışık olduğumuz bazı karakterlerin yaratılış hikayesine odaklanacak olan Marvel’s 616 20 Kasım’da yayınlanacak.

Toplamda 8 bölüm olan dizinin her bir bölümü farklı karakter ya da karakterlere odaklanacak. Muhtemelen Marvel’s 616, WandaVision ile birlikte 2020 yılında seyircilerin karşısına çıkacak olan 2 Marvel içeriği olacak. Büyük ihtimalle diğer diziler de 2021’de gelecektir. Tabi ki yine de bekleyip göreceğiz.

Netflix Spiderhead için aradığı oyuncuları buldu