Microsoft, Xbox’a özel 3 yeni oyun çıkarmaya hazırlanıyor

Microsoft, Xbox serisi ve Windows PC’ler yeni oyunlarını piyasaya sürüyüor. Firma tarafından bu haber doğrularınırken oyunlar Bethesda stüdyosu aracılığıyla gelecek.

Microsoft oyun sektöründeki çalışmalarına devam ediyor. Bethesda stüdyosu Xbox ve PC’ye özel olacak Starfield üzerinde çalıştığı biliniyor. Bunun dışında stüdyo The Elder Scrolls VI üzerinde de çalışıyor ve Nintendo ve PlayStation’ı da atlayacak bir özel oyun olması bekleniyor. Ayrıca Microsoft yönetimi Bethesda’nın toplam Xbox özel serisini üçe çıkaracak özel bir oyun daha getirmek için çalıştıklarını açıkladı.

Microsoft

Gelen bilgilere göre “Xbox, tümü öncelikle tek başına veya küçük gruplar halinde oynanmak üzere tasarlanan gelecekteki üç oyunun Xbox ve PC’lere özel olacağını tahmin ediyor.” Ne yazık ki, özel serideki üçüncü oyunun hangisi olduğu hala net değil. Fallout’un bir nevi ara verdiği düşünülürse hangi dizinin parçası olacağına dair net bir gösterge yok, ancak Fallout 5’in gelecekte piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Bunun ile beraber yapım aşamasında olan bir Indiana Jones oyunu da bulunuyor. Son zamanlarda Microsoft, çeşitli stüdyoları satın almasına neden olan bir satın alma çılgınlığı yaşıyor. Bu hamle aynı zamanda Xbox’a ve Game Pass münhasır ürün yelpazesine birden fazla oyun dahil etmesini sağladı. Ne olursa olsun, bu, Xbox tarafından harika bir hamle çünkü gerçek ve çeşitli ayrıcalıkların olmaması, Nintendo ve Sony PlayStation gibi rakiplerine karşı mücadele etmesine neden oldu.

3 ay kadar pil ömrü olan Lenovo Klavya-Mouse seti tanıtıldı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir