PS5’e özel çıkan Deathloop, Xbox’a geliyor

Deathloop

İlk çıktığı dönemde konsol tarafında PlayStation 5’e özel olacağı söylenen Deathloop, bir yıl gecikmeli de olsa Xbox Series X’e geliyor.

Oyun dünyasında son dönemde dengeler hızla değişiyor. PC oyunculuğu belki de hiç olmadığı kadar popüler hale gelmiş durumda. Konsol savaşlarında ise cepheler değişmiş durumda. Microsoft, konsol savaşında Sony’ye kaybetmiş olsa da önce Gameplass’le dengeleri değiştirerek bu kez öne geçen taraf oldu. Bir dönem konsolların olmazsa olmazı olan özel oyunlar, bugün artık eskisi kadar önem taşımıyor. Bunun son örneğini de bugün gördük. İlk çıktığında PC ve PlayStation 5’e yönelik olarak yayınlanan ve konsol tarafından PlayStation 5’e özel olacağı söylenen Deathloop, biraz gecikmeli de olsa Xbox’a da geliyor. 2021’in eylül ayında çıkan Deathloop, 20 Eylül’de Xbox Series X’e gelecek.

deathloop

20 Eylül’de Xbox’a gelecek oyun, şimdiden Xbox konsollarda önsiparişe ve önindirmeye açılmış durumda. Öte yandan oyunun arkasındaki stüdyo olan Arkane, bu vesileyle oyun için bir güncelleme de yayınlayacak. Bu güncelleme sadece Xbox’a değil PlayStation 5 ve PC’ye de gelecek. Bu güncelleme ile birlikte oyuna yeni bir silah, yeni düşman türleri ve daha uzun bir son eklenecek.

Öte yandan oyunun PlayStation 5 versiyonunun aksine Xbox versiyonu PC kullanıcıları ile birlikte oynanabilecek. Yani bir PC oyuncusu da bir Xbox oyuncusunun oyununu işgal edebilecek.

iQOO Z6 Lite tanıtıldı: Snapdragon 4 Gen 1’li ilk telefon


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir