Ana SayfaGenelBethesda oyunları PlayStation'a gelmeyecek

Bethesda oyunları PlayStation’a gelmeyecek

Microsoft’un kısa süre önce ZeniMax’ı satın almasıyla başlayan tartışmalar Phil Spencer’ın açıklamalarıyla sona erdi. Bethesda oyunları PS5’e gelmeyecek.

Microsoft kısa bir süre önce oyun tarafında önemli bir anlaşmaya imza atmıştı. Bu anlaşma çerçevesinde aralarında Bethesda’nın da yer aldığı pek çok stüdyoya sahip ZeniMax, Microsoft çatısı altına girmişti.

Bu anlaşmayla birlikte oyun severlerin kafasında bazı soru işaretleri de oluştu. Microsoft’un Bethesda’yı çatısı altına alması bu stüdyo tarafından geliştirilen yapımların PlayStation platformuna gelmeyeceği anlamını da taşıyordu.

- Reklam -

Lakin şimdilik konu hakkında Microsoft tarafından herhangi bir açıklamada bulunulmamıştı. Bethesda’nın geliştirdiği oyunların yüksek bütçeye sahip yapımlar olduğu ve bu yapımlarının mali tabloda karşılık bulabilmesi için PlayStation platformuna da çıkması gerektiği iddia ediliyordu.

Fakat bu iddialar Xbox’ın en yetkili isimlerinden biri olan Phil Spencer tarafından çürütüldü.

Bethesda oyunları sadece Microsoft platformlarına özel olacak

Konu hakkında net açıklamalarda bulunan Spencer, mali yükü fazla oyunları PlayStation’a getirmeden satışa sunacak güçlerinin olduğunu vurguladı. Nintendo ile olan ilişkilerine de değinen Xbox‘ın yetkili ismi, aralarının iyi olduğunu lakin bu ilişkinin çok da sürdürülebilir olmadığını vurguladı.

Görünen o ki önümüzdeki dönemde PlayStation 5 sahipleri Bethesda’nın imzasını taşıyan yeni oyunları oynayamayacaklar. Bu aslında çok hoş bir durum değil. Fakat xCloud sistemi sayesinde yakın zamanda akıllı telefonlarda bile Xbox oyunlarını oynamanın mümkün olacağı da tartışılmaz bir gerçek.

Cyberpunk 2077 çizgi romanı hazır!

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting