3 ay kadar pil ömrü olan Lenovo Klavya-Mouse seti tanıtıldı

y4 1

Lenovo bilgisayar donanımları üzerinde yeniliklerine devam ediyor. Firma son olarak piyasaya sürdüğü klavye-mouse seti için uzun ömürlü pil garantisi veriyor.

Lenovo son ürün lansmanında 4K web kamerası ve dizüstü bilgisayarların yanı sıra Lenovo , yeni bir kablosuz klavye/fare kombinasyonunu duyurdu. Teknoloji devi her iki cihazın üretiminde kullanılan malzemelerin büyük bir yüzdesi (%65’e kadar) okyanuslarda bulunan geri dönüştürülmüş plastiklerden oluşuyor. Lenovo kablosuz klavye ve fare, aynı 2,4 GHz dongle’ı kullanır ve aynı anda en fazla üç bağlantıyı yönetebilir. Kombo, Temmuz 2023’te 79 EUR (83 ABD Doları) karşılığında satın alınabilecek.

Lenovo

Lenovo’nun kablosuz klavye/fare kombinasyonu, Logitech’in MX Master 3S ve mekanik klavyeleri gibi üst düzey seçeneklerde bulunan zil ve ıslıklardan yoksundur. Düşük fiyatları göz önüne alındığında bu şaşırtıcı değil. Ancak, yalnızca 586 g ağırlığında hafif bir tasarıma sahiptir. Klavye, tek bir şarjla 3 aya kadar dayanabilen 420 mAh Lityum-İyon Polimer şarj edilebilir bir pile sahiptir. Pil sadece iki saat içinde tamamen şarj edilebilir.

Kablosuz fare ise dört programlanabilir düğmeye sahip ve anında DPI değişikliği imkanı sağlıyor. Optik sensörün maksimum DPI değeri 4.000’dir ve hemen hemen her yüzeyi izleyebilir. Fare, tam şarjla 3 aya kadar dayanabilen 380mAh Lityum İyon Polimer şarj edilebilir pil içerir. Ancak bu tahmin, kullanım modeline dayalı olacaktır. Her iki cihaz da uygun olan bir USB-C bağlantı noktası üzerinden şarj oluyor.

Ayrıca, farenin sol ve sağ tıklama düğmeleri, pes etmeden önce 10 milyona kadar tıklamaya dayanabilir. Aynı şey, ne yazık ki arkadan aydınlatma ile gelmeyen klavye tuşları için de geçerlidir. Klavye ve fare seti, Windows Swift Pair, Bluetooth 5.1 ve Bluetooth LE ile uyumludur.

Samsung 2022’yi kötü bir performansla kapatıyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir