Ana SayfaGenelMicrosoft Xbox Game Pass'e güveniyor

Microsoft Xbox Game Pass’e güveniyor

Microsoft yeni nesil konsolunda Xbox Game Pass sistemine güveniyor. İşte konunun detaylar.

Yeni nesil konsollarda rekabet şimdiden başladı. Hem Microsoft, hem de Sony yeni nesil konsolları için belirledikleri fiyat etiketlerini geçtiğimiz hafta açıkladılar. Her iki konsolun yurt dışı fiyatları aynı kalırken, Türkiye’deki fiyatlar arasında da 1000 TL gibi bir fark oluştu.

Microsoft, Xbox Series X Türkiye fiyatını 9299 TL olarak açıklarken, Sony PS5 Türkiye fiyatını 8299 TL olarak açıkladı.

Peki yeni nesilde konsolların en büyük silahları neler? Genel olarak bakıldığında Sony yine özel oyunlara odaklı bir yapıyı kurmaya çalışıyor. Microsoft’ta ise tam tersi bir durum söz konusu.

Microsoft 1. parti oyunlarını xCloud sistemine bile getirerek, insanların Xbox Series X üzerinden oynadığı oyunları akıllı telefonlarından bile oynamalarını sağlamak istiyor.

Microsoft Xbox Game Pass’i ön planda tutacak

Peki Xbox Series X satışları nasıl artacak? Aslında bu sorunun yanıtı hayli basit. Microsoft Game Pass sayesinde oyunculara ulaşacağını düşünüyor. Gerçekten de Türkiye gibi oyunların pahalı olduğu ülkelerde Game Pass sistemi oyuncular için çok daha makul bir seçenek olacaktır. Aylık makul bir ücret ile 200’e yakın oyuna ulaşmak çok daha cazip görünüyor.

Bu durum Türkiye kadar pek çok Avrupa ülkesi için de geçerli. Sonuçta insanlar yeni nesil oyunlara 69 euro ödemek istemeyebilirler. Elbette yine de bekleyip göreceğiz.

Bethesda oyunları PlayStation’a gelmeyecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting