Ana SayfaFacebookMicrosoft ve Facebook Metaverse için bir araya geldi: Dev işbirliği

Microsoft ve Facebook Metaverse için bir araya geldi: Dev işbirliği

Dünyanın en büyük iki şirketi olarak bilinen Microsoft ve Facebook Metaverse için birleşme kararı aldı. Bu birleşme iki uygulamanın ortak kullanımı ile olacak. İşte konuyla alakalı merak edilenler.

Microsoft ve Facebook Metaverse konusunda birlikte hareket edecek. Facebook tarafından bir etkinlik ile iyice gündem oturtulan Metaverse evreni herkesin dilinde. Bugüne kadar genellikle sosyal medya platformları ve oyun dünyası bu alana ilgi duydu. Şimdi ise Microsoft gibi devasa şirketlerin bile iş konusunda bu alana yatırım yapmak istediği görülüyor.

2016 yılının Ekim ayında Workplace isimli bir platformu hizmete sokan Facebook böylece önemli bir gelişmeye imza atmıştı. Şimdi ise Microsoft Teams ile bu uygulama birbirine entegre olacak.

Microsoft ve Facebook Metaverse için bir arada

Ortaya çıkan son detaylara göre Microsoft Teams uygulamasına Workplace entegrasyonu geliyor. Bu yeni entegrasyon ile birlikte iki uygulama temelde birleşmiş olacak. Microsoft şirketinin video konferans uygulaması olan Teams biraz daha fazla işlevsellik kazanacak.

Microsoft ve Facebook Metaverse

Bu iki platformu kullanan kişiler herhangi bir şekilde geçiş yapmadan toplantı anında her iki siteyi kullanabilecek. Kullanıcılar görüşme sırasında Workplace’i pencereye sabitleyecek. Böylece platform içerisinde rahatlıkla dolaşma imkanları olacak. Tüm bunlara ek olarak Microsoft Teams yöneticileri Workplace’te yer alan içeriği ön plana çıkarabilecek. Microsoft ve Facebook Metaverse işbirliğini böylece pekiştirmiş oldu.

Metaverse ile Güney Kore gezisi yapmaya hazır olun: Sanal dünya yeniden şekilleniyor

SharePoint, OneDrive ve Office 365 ile Workplace entegrasyonu her iki şirkete değer kattı. İlerleyen yıllarda bu alanda daha fazla işbirliği yapılabilir. Peki siz Metaverse evreni ve bu işbirlikleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting