Ana SayfaKripto ParaABD kripto para konusunu netleştirmeye çalışıyor: Kongre toplanıyor

ABD kripto para konusunu netleştirmeye çalışıyor: Kongre toplanıyor

ABD kripto para konusunu henüz bir netliğe kavuşturmuş değil. Bu nedenle düzenli olarak yeni toplantılar yapılıyor. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Dünya’da birçok konuda belirleyici olan ABD kripto para konusunu tavrını kesin olarak belli etmiyor. Özellikle stablecoin’ler bu konuda fazlasıyla ön planda. Tether başta olmak üzere bu tür kripto paralar konusunda ABD temkinli yaklaşıyor.

Dijital kripto paralar ile ilgili bazı soru işaretleri olsa bile yine de ABD kötü bir tutum sergilemiyor. Hatırlayacağınız üzere Çin net bir karar almıştı. Bu karar ile birlikte kripto paralar ülkede tamamen yasaklandı. Sonuç olarak birçok Çinli kripto para madencisi ABD gibi ülkelere taşındı. Aslına bakacak olursak bu durumda yine ABD kazanmış oldu.

ABD kripto para konusunu yasal zemine oturtmak istiyor

ABD genel olarak kripto paraları netleştirmeye çalışıyor. FED Başkanı Jerome Powell, “Çin kripto paraları yasaklasa da, böyle bir niyetlerinin olmadığını” kesin bir dille açıkladı. Böylece kripto paralar rahat bir nefes aldı.

ABD kripto para konusunu

Regülasyon konusu bugünlerde daha fazla tartışılıyor. Yeni düzenlemeler ile birlikte yasal bir zemine oturtulması istenen tüm dijital varlıklar bu sayede geçerlilik kazanacak. Kripto paralar gizemli varlıklar olarak görünüyor. Bunun en önemli nedeni elbette yasal düzenlemelerin eksikliği. ABD kripto paraları yasal bir zemine oturtarak bu gizemi kaldırmak istiyor.

Balinaların altcoin sepeti ortaya çıktı: Bu kripto paralardan biriktiriyorlar

ABD kongresi tarafından 17 Kasım 2021 tarihinde bir toplantı yapılacak. Bu toplantının kripto para merkezli olması bekleniyor. Peki sizce ABD bu konuda nasıl bir karar almalı? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting