Ana SayfaGenelMicrosoft Edge ücretsiz VPN hizmeti sunacak

Microsoft Edge ücretsiz VPN hizmeti sunacak

Microsoft, kullanıcıları Microsoft Edge tarayıcılarını kullanmaya yönlendirmenin birçok yolunu denedi. Son yöntemlerinden bazıları, teknoloji devinin Windows 11’de varsayılan tarayıcıyı değiştirmeyi zorlaştırması gibi tartışmalara yol açtı.

Şimdi şirket, kod adı “Edge Secure Network” olan ücretsiz bir dahili VPN hizmeti sunarak daha fazla tüketiciyi Microsoft Edge tarayıcısını kullanmaya teşvik etmek için yeni bir yöntem deniyor.

The Verge tarafından hazırlanan bir rapora göre , Microsoft şu anda bir güvenlik yükseltmesinin parçası olarak yakında halka sunulacak olan Cloudflare destekli Edge Secure Network VPN hizmetini test ediyor.

 Microsoft Edge

Yeni özellik, kullanıcının web trafiğini şifreleyerek, gizli tutmak istedikleri bilgileri ISS’lerden (İnternet servis sağlayıcıları) koruyacaktır. Edge Secure Network işlevi, web’de gezinirken konumunuzu gizlemek veya hatta Netflix veya Hulu şovları gibi alan kısıtlamalı içeriğe erişmek için de kullanılabilir.

İşin püf noktası, bu ücretsiz hizmetin ayda yalnızca 1 GB’lık bir veri kullanım sınırına izin vermesi ve şirketin kullanımı izleyebilmesi için kullanıcıların bir Microsoft hesabında oturum açması gerekmesidir.

Gizlilik konusunda ise Microsoft, bu özelliği kullanırken Cloudflare’in hizmetten destek ve teşhis bilgilerini toplamasına rağmen şirketin verileri her 25 saatte bir temizleyeceğini söyledi.

v1

Özellik hala geliştirme aşamasında ve büyük olasılıkla önce Microsoft Edge Insider üyelerine sunulacaktır. Kullanılabilir hale getirildikten sonra, kullanıcılar sağ üstteki üç nokta açılır menüsüne tıklayarak ve güvenli ağ seçeneğine giderek VPN’yi etkinleştirebilecekler. Bağlantı güvenli hale getirildikten sonra tarayıcı çerçevesinde bir kalkan simgesi belirecektir. Taramayı bitirip Edge’i kapattığınızda VPN oturumu da sona erecek.

Yalnızca Opera benzer bir ücretsiz VPN hizmeti sunarken Mozilla ve Google Chrome yalnızca ücretli VPN hizmetleri sunduğundan, yeni özellik Edge’in diğer web tarayıcılarının çoğundan öne çıkmasına yardımcı olabilir.

Galaxy Buds 2 yeni renk seçeneği ile karşımızda

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting