Ana SayfaGenelTelegram ücretli özelliğini beta sürümde gösterdi

Telegram ücretli özelliğini beta sürümde gösterdi

Telegram, gelir elde etmenin başka bir yolu için yeni bir test özelliği sunuyor gibi görünüyor. İşte tüm detaylar.

iOS uygulamasının en son beta sürümü uygulamanın yeni sunduğu bir detayı ortaya koydu. Kullanıcılar Telegram Premium’a abone olduklarında kilidini açabilecekleri tepki emojileri ve çıkartmalar alabilecekler. Android Police raporlarına göre, beta sürümünde bu çıkartmaları veya emojileri seçen herkes Telegram Premium’a katılmaya teşvik ediliyor. Görünüşe göre premiuma ait tepkilerden birini alsanız dahi siz kendiniz Premium’a sahip değilseniz emoji ve çıkartmaları göremeyeceksiniz.

Telegram Premium hakkında henüz başka bir ayrıntı açıklanmadı. Şirket da hizmeti resmi olarak açıklamadı. Kurucu Pavel Durov, mesajlaşma uygulamasının para kazanması gerektiği konusunda net. Aralık 2020’de şirketin ertesi yıl herkese açık kanallarda reklam sunmaya başlayacağını duyurdu. Ayrıca kurumsal ve ileri düzey kullanıcılara yönelik premium özellikler ekleme planlarından da bahsetti.

Telegram ücretli özelliğini beta sürümde gösterdi

Şirket, mevcut özellikler için ücret almaya başlamaması konusunda uzun zamandır kararlıydı. Uygulamanın Premium’unun nasıl bir şekil alacağı veya şirketin günlük kullanıcılar için ücretli özellikler yayınlayıp yayınlamayacağını bekleyip göreceğiz. Uygulamanın en büyük rakibi şu anda WhatsApp gibi görünüyor. WhatsApp’ın özellikle geçen yıl gizlilik sözleşmesi sebebiyle kullanıcı kaybetmesi çoğu kişinin Signal ya da Telegram’a geçmesine sebebiyet vermişti. Hal böyle olunca uygulamanın da kullanıcıları arttı. Şirket şimdi daha farklı özelliklerle bu kullanıcılarını artırmayı hedefliyor.

Acer, Bahar Küresel Lansman Etkinliğini 18 Mayıs’ta gerçekleştirecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting