Türkiye’de çalışan en iyi VPN uygulamaları – 2020

en iyi VPN uygulamaları

Türkiye’de sosyal medya platformları yasaklanacak gibi görünüyor. Peki, Türkiye’de çalışan en iyi VPN uygulamaları neler?

Günümüzde internet, özgürlük olarak lanse ediliyor. Gerçekten de internet sayesinde dilediğimiz yerden, dilediğimiz bilgiye, özgürce erişebiliyoruz. İnternetin olmadığı ya da bu kadar yaygınlaşmadığı yıllarda, kafanıza bir soru takıldığında onun cevabını bulmak pek mümkün değildi. Ya çevrenizde bilen birisine sormanız ya da kütüphane yollarını arşınlamanız gerekiyordu. Dolayısıyla bilgiye ulaşmak pek de kolay değildi.

Fakat günümüzde, web siteleri sayesinde dilediğimiz bilgiye, dilediğimiz anda ulaşabiliyoruz. Lakin kimi zaman girmek istediğimiz web sitesi çeşitli nedenlerden ötürü engellenmiş olabiliyor. Örneğin dünyanın en büyük kütüphanesi olan Vikipedi’ye şu anda ülkemizden erişim pek de mümkün değil. Bu yüzden insanlar genel olarak Vikipedi gibi yasaklı sitelere girebilmek için VPN uygulamaları kullanıyorlar.

Apple Türkiye zam yaptı! iPhone fiyatları uçtu!

Peki, normalde yasaklı olan sitelere girebilmek için kullanılan en iyi VPN uygulamaları hangileri? Bu yazımızda sizlere en popüler VPN uygulamaları hakkında bilgi vereceğiz.

Listemize geçmeden önce dip not olarak önemli bir detayı sizlerle paylaşmamız gerekiyor. Normal şartlarda mahkeme kararı ile kapatılan sitelere girmeniz yasal olmayabilir. Bu sebepten ötürü VPN uygulamalarını kullanırken, bu gerçeği göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca listede yer alan VPN uygulamalarının hiç birinin tam anlamıyla güvenli olmadığını da unutmamanızı hatırlatırız.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri en iyi VPN programları listemiz ile başbaşa bırakalım.

En iyi VPN uygulamaları

1.1.1.1 CloudFlare

Sadece iOS ve Android platformlarında yer alanan 1.1.1.1 CloudFlare VPN, ücretsiz olarak size 5 GB kota sunuyor. Dilerseniz ayda 9,99 TL ödeyerek kota sınırı ortadan kaldırabilirsiniz. Mobilde VPN kullanacaksanız hem güvenliğiniz hem de hız için 1.1.1.1 CloudFlare VPN’i kullanmanızı tavsiye ederiz.

1.1.1.1 CloudFlare

Windscribe

Hem mobil hem masaüstünde yer alan Windscribe ücretsiz olarak 5.0 GB kullanım kotası sunuyor. Oldukça hızlı olan Windscribe’a aylık ücret ödeyerek daha fazla server’a erişim sağlayabilir ve kota kısıtlamasını ortadan kaldırabilirsiniz.

En iyi VPN uygulamaları

Hotspot Shield

Dünyanın en popüler VPN hizmetleri arasında yer alan Hotspot Shield sayesinde hem güvenli hem de sansürsüz bir internet deneyimi yaşayabilirsiniz.

Hotspot Shield

Speedify

Temelinde hücresel veri ve Wi-Fi ağını birleştirip daha hızlı bir internet deneyimi sunmak isteyen Speedify, VPN’i ile hızlı ve güvenli bir özgür internet deneyimi sunuyor.

Speedify

ProtonVPN

ProtonVPN

Hide.me

Hide.me

SurfyEasy

En iyi VPN uygulamaları


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir