Metaverse vs Meta şirketi: Büyük rekabet başlıyor

Bu 3 metaverse coin

Metaverse vs Meta şirketi rekabeti çok sıcak bir şekilde başladı. Özellikle son dönemlerde bu alana büyük yatırımlar yapıldığını görüyoruz. Hadi gelin merak edilen tüm ayrıntılara birlikte bakalım.

Metaverse vs Meta şirketi karşılaştırması yapmak için öncelikle her iki platformu iyi bir şekilde analiz etmek gerekiyor. Metaverse olarak adlandırılan teknoloji genel olarak sanal gerçeklik faaliyetlerini kapsıyor. Tamamen sanal bir dünyada sizin dijital kopyanız ile burada yer almanız mümkün.

Meta şirketi ise Facebook markasının yeni adı olarak biliniyor. Ancak şirketin Metaverse alanına yatırım yaptığı zaten bilinen bir detay. Hatta bu alanla tamamen özdeşleşmek için kendi ismini bile değiştirdi. Fakat Meta şirketinin son derece önemli bir eksikliği var. Bu şirket kullanıcılar ile ilgili detayları kendisi belirliyor.

Metaverse vs Meta şirketi: Özgür alanlar

Metaverse kripto para birimleri Blockchain ağının benzersiz olması nedeniyle size geniş bir özgürlük sunuyor. Bu özgürlükten dilediğiniz kadar yararlanmanız mümkün. Mesela bir sanal dünya yaratırken kendi özgür yaratıcılığınız ön plana çıkacak. Fakat söz konusu Meta şirketi olunca özgürlüğünüz bu şirketin ellerinde olacak.

Metaverse vs Meta şirketi

MANA coin bu kategorinin en önemli kripto para birimlerinden bir tanesi olarak biliniyor. Kullanıcılar oyun içi satın alımlar ile birlikte MANA kullanabiliyor. Ayrıca isteyenler bu kripto para birimine yatırım da yapabilir. Yani burada özgürlük tamamen size ait. Ayrıca buradaki dijital yerlere tek bir tıklama ile girmeniz mümkün. Metaverse vs Meta markası kıyaslamasını bu yönüyle kripto paralar almış gibi görünüyor.

Binance metaverse yatırımlarını artırıyor: Dev ortaklık kuruluyor

Sandbox ise en çok tercih edilen bir diğer proje olarak karşımıza çıkıyor. Bu platform üzerinden arazi, ürün veya gayrimenkul alıp satmak mümkün. Ayrıca başkaları ile etkileşim kurma imkanınız bu platformda sunuluyor. Peki siz Metaverse kripto paralar hakkında ne düşünüyorsunuz?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir