Ana SayfaGenelMeta bir sonraki VR kulaklığı için tarih verdi!

Meta bir sonraki VR kulaklığı için tarih verdi!

Mark Zuckerger, The Joe Rogan Experience podcast’inde Meta için bir sonraki sanal gerçeklik başlığı projelerini duyurdu. İşte tüm detaylar.

Meta tarafından piyasaya sürülecek olan bir sonraki VR’ın Ekim ayında piyasaya süreceğini onayladı. Bir ürün adından bahsedilmese de, “Project Cambria” kod adlı kulaklıkla ilgili önceki raporlarla tutarlı olan bir rapor yayınlandı. Şirketin muhtemelen geçen yıl Ekim ayının sonlarında gerçekleşen yıllık Connect etkinliği döneminde bu ürünü de tanıtması bekleniyor. The Information tarafından daha önce yayınlanan bir rapora göre, Reality Labs çalışanları yeni kulaklığı “yüz için dizüstü bilgisayar” veya “yüz için Chromebook” olarak tanımladı. Bildirildiğine göre, karma gerçeklik deneyimlerini sağlayan dışa bakan kameralara sahip olacaklar. Ayrıca, meta veri deposundaki kullanıcıların avatarlarının ifadelerini yansıtmalarına ve gerçek hayatta nereye baktıklarını göstermelerine izin verme yeteneği gibi özellikler de eklenecek.

Meta bir sonraki VR kulaklığı için tarih verdi!

The Verge’in belirttiği gibi, Zuckerberg konuşması sırasında bu özellikleri de doğruladı. Kulaklığın özelliklerinin sanal gerçeklikte bir tür göz temasına izin verdiğini de belitti. Oldukça heyecanlı açıklamalar yapan Zuckerberg yeni VR ile ilgili beklentileri fazlasıyla yükseltti diyebiliriz. Açıklamalara göre kullanıcıların ifadelerini ister gülümsesinler, ister kaşlarını çatsınlar veya somurtsunlar, gerçek zamanlı olarak avatarlarına çevirebileceğini söylendi. Yeni VR kulaklığı beklentileri yükseltse de aynı zamanda rakip şirketler de kendi ürünleri üzerinde çalışarak rekabeti artırıyor.

HUAWEI FreeBuds Pro 2 : iOS ve Android işletim sistemlerine uyumlu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting