Meta, Threads API’sini kullanıma sunuyor

Meta, Threads API'sini kullanıma sunuyor

Meta nihayet Threads API’sini geliştiricilerin kullanımına sunuyor. İşte tüm detaylar.

Şirket, geliştiricilerin araçlarını Mart ayında bir avuç şirketle test etmeye başladı ancak şimdi kapıyı daha fazla yaratıcıya ve uygulama geliştiriciye açıyor. Şimdilik Threads API’nin işlevselliği bir miktar sınırlı. Üçüncü taraf uygulamaların Threads üzerinde gönderi yayınlamasına ve gönderilerine verilen yanıtları ve etkileşimleri görüntüleyip yönetmesine olanak tanıyor. Şimdiye kadar bu, Threads’in Hootsuite ve Sprout Social gibi sosyal medya yönetim yazılımlarıyla entegrasyonunu mümkün kıldı. Threads API aynı zamanda bazı platformlarda otomatik olarak paylaşımda bulunulmasını da sağladı.

Meta, Threads API'sini kullanıma sunuyor

Bu tür araçlar, daha gelişmiş analizlere güvenen markalar, pazarlamacılar ve uzman kullanıcılar tarafından yaygın olarak kullanılmakta. İlginç bir şekilde Meta, yaratıcıların platformla kendi “benzersiz entegrasyonları” için yeni Threads API’sini kullanmakla da ilgilenebileceklerini öne sürüyor.

Şirket, Threads API’ye ilişkin gelecek planlarından veya Elon Musk’un hizmeti devralmasından önce Twitter’ın yaptığı gibi üçüncü taraf istemci uygulamalarını destekleyip desteklemeyeceği hakkında pek konuşmadı. API, Meta’nın federal evrenle birlikte çalışma planlarında da nihai bir rol oynayabilir, ancak Meta, Threads’i merkezi olmayan platformlarla birlikte çalışabilir hale getirme planlarının henüz erken olduğunu söyledi. Şirket son dönemlerde çok fazla değişiklik ile gündeme geldi ancak gelişen dünyaya nasıl uyum sağlayacağı henüz muallak gibi. Zira Metaverse kavramı da tutmadı.

Elden Ring: Shadow of the Erdtree’nin Sistem Gereksinimleri Belli Oldu