Ana sayfa Genel McDonalds yapay zeka şirketi satın aldı

McDonalds yapay zeka şirketi satın aldı

Fast food restoran zinciri McDonalds yapay zeka şirketi satın alarak dikkatleri üzerine çekti. Peki ünlü hamburgerci ne yapmayı planlıyor?

McDonalds yapay zeka ile sipariş alacak

Yapay zeka startup’ı Apprente’ı satın alan hamburger devi, yapay zeka sayesinde otomobile satış otomatları geliştirerek, bu süreci otomatikleştirmek istiyor.

Sürücülerle konuşacak ve sipariş alacak bir yapay zeka geliştirmek isteyen restoran zinciri böylece otomobile satış bölümünde bir kasiyer bekletmek zorunda kalmadan sipariş doğrudan mutfağa ulaştırabilecek.

Ancak bu uygulamanın sadece otomobile satışla sınırlı kalmayacağı da tahmin ediliyor. Evlere telefonla sipariş veya restoran müşterileri için de kasiyer ihtiyacını ortadan kaldıracak marka, gelecekte tüm siparişleri yapay zekayla alabilir.

Bu gelişme aynı zamanda, yıllardır endişe konusu olan, yapay zekanın insanların işini çalacağı konusundaki tartışmaları da yeniden alevlendirebilir.

Tesla sürücüsü aracında uyurken yakalandı

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler