Ana sayfa Genel McDonald's Alexa ile işçi arıyor

McDonald’s Alexa ile işçi arıyor

Ünlü hamburger restoranları markası McDonald’s Alexa ve Google Assisstant ile işçi aramaya başladı.

İşe girme isteğinizi sesli dile getirin

Yemek sipariş vermek isteyenler için yapay zeka servisleri Alexa ve Assisstant’ı kullanan fast food devi, şimdi bu servislerden iş başvuruları da alacak.

Yapay zeka üzerinden iş başvurusu yapmak isteyenlerin akıllı asistanlara “McDonald’s için iş başvuru yap,” benzeri bir cümle kullanmaları yeterli olacak.

McDonald’s Alexa ile işe girmek isteyenleri geri arıyor. Yani işe alma süreci yapay zeka başvurusu ile bitmiyor. Başvurunun ardından yine sesli olarak bazı bilgiler verildikten sonra, adaylar telefonla aranıyor. Telefonda yapılan görüşme sonrasında adaylar son görüşme için restoranlara çağırılıyor.

Fast Food devinin geliştirdiği bu küçük uygulama, yapay zekanın günlük hayatı nasıl değiştirmeye başladığına dair önemli bir örnek olarak gündemde kalacak gibi görünüyor.

Redmi Note 8 Pro Avrupa fiyatı kesinleşti

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler