Mavi Tik onayı için alınan güvenlik önlemleri belli oldu

Twitter

Sosyal medya platformu Twitter’ın Mavi Tik onayı için aldığı önlemler, önceki türden kargaşaların yaşanmasının önüne geçebilir.

Mavi Tik onayı için alınan güvenlik önlemleri belli oldu. Elon Musk tarafından satın alındıktan sonra sansasyonlarıyla gündeme gelen Twitter, nihayet kullanıcıların yüzünü güldürecek bir haber verdi. Bilindiği üzere, Elon Musk öncesi dönemde sadece tanınmış ve ünlü kişilere verilen mavi tik onay rozetin, Elon Musk ile birlikte parayı veren düdüğü çalar minvalinde bir yapıya bürünmüştü.

Elon Musk, Twitter iOS uygulaması hakkındaki problemin çözüldüğünü söyledi

Söz konusu özelliğin paralı abonelik sistemi Twitter Blue’nun içerisine dahil edilmesi ve gerçek bir güvenlik tedbirinin bulunmaması nedeniyle, ünlü hesapları taklit eden ancak mavi tiki olduğu için resmi sanılan pek çok hesap ortaya çıkmış ve insanları dolandırarak mağdur etmişti.

Elon Musk etkisi

Mavi Tik onayı için alınan güvenlik önlemleri belli oldu

Bu gelişmelerin ardından apar toplar satışı durdurulan Twitter Blue, şimdi yeni özellikleriyle geri geliyor. Özellikle mavi tik konusunca güvenlik önlemlerini ciddi şekilde arttıran Twitter, bundan sonra Mavi Tik başvurusu için cep telefonu onayını şart tutacak. Her başvurunun kabul edilmeyeceği ve Mavi Tik taleplerinin ciddi şekilde inceleneceği bu yeni dönemde, eğer kullanıcı adı veya görünen ad veya profil fotoğrafının değişmesi durumunda ise Mavi Tik özelliği bir kez daha onay sürecine girecek.

Elon Musk için süre

Fiyat konusuna gelecek olursak, son duyumlara göre Android ve Windows sürümleri için 8 dolar değerinde olması beklenen Twitter Blue aboneliği iOS kullanıcılarına ise 11 dolardan satışa sunulacak.

Hackerlar, Telegram’ı kullanarak kripto şirketlerini hedef alıyor