Twitter Blue, iOS için piyasaya sürüldü

Twitter ofisleri kira

Twitter Blue iOS kullanıcıları için piyasaya sürüldü. Androide kıyasla daha yüksek fiyatla sunulan hizmet ayda 11 dolara mal olacak. İşte tüm detaylar.

Şirketin Cumartesi günü yaptığı duyuruya göre, ücretli hesap doğrulamasında başarısız olan ilk girişimin ardından Twitter Blue aboneliğini 12 Aralık’ta sunmaya başlayacak. Twitter başlangıçta iOS cihazları için Blue doğrulamasını Kasım ayı başlarında aylık 8 ABD doları karşılığında başlattı, ancak şirket, platformun doğrulanmış troller tarafından istila edilmesinin ardından kullanıma sunumu duraklattı. Cumartesi günü şirket, kullanıcılar doğrudan iOS üzerinden abone olduklarında hizmetin aylık 11 ABD dolarına mal olacağını da doğruladı. Apple’ın uygulama içi satın alımlardaki yüzde 30 komisyonunun uygulanmadığı web’de, abonelik daha önce duyurulduğu gibi aylık 8 ABD doları olacak.

Twitter Blue, iOS için piyasaya sürüldü

Ayrıca şirket, geçen ay yaşananların tekrarlanmaması için yeni önlemler aldığını söylüyor. Başlamak için, profillerinde mavi bir onay işareti görüntülemek isteyen kullanıcıların hizmete abone olduktan sonra bir telefon numarası ile kayıt olmaları gerekecek. Twitter Blue abonelerin doğrulanmış durumunu aldıktan sonra kullanıcı adlarını, görünen adlarını ve profil fotoğraflarını değiştirebileceklerini, ancak şirketin hesaplarını yeniden incelerken mavi onay işaretini geçici olarak kaldıracağını ekledi. Gelecek hafta, Twitter yeni altın ve gri onay işaretleri de sunmaya başlayacak. Haftanın ilerleyen saatlerinde şirket, ikincisini hükümete ve “çok taraflı” hesaplara sunmaya başlamayı planlıyor. Söz konusu hizmet şimdi Apple kullanıcıları için kullanıma sunulmaya başladı.

vivo Y serisi Android 13 Güncellemesi ile performansını yükseltti