Ana sayfa Genel Kripto para kara para aklamak için mi kullanılıyor?

Kripto para kara para aklamak için mi kullanılıyor?

ABD’nin Sermaye Piyasası Kurulu olarak görev yapan The Securities and Exchange Commission (SEC), kripto para konusunda önemli bir duyuru yaptı.

Kripto para ile terör finansmanı ve yasa dışı faliyet

Dijital paraların kara para aklamak için yoğun olarak kullanıldığını duyuran SEC’e, the Commodity Futures Trading Commission ve the Financial Crimes Enforcement Network de destek verdi.

ABD’deki finansal regulatör kurumların kripto paralara karşı birleşmiş tepkisi, ABD’nin kripto pazarını durdurmak için harekete geçeceği şüphesini doğurdu.

Finansal kuruluşları ve ticari operasyon yürüten kurumları uyaran SEC, dijital paralarla yapılan işlemlerin kara para aklama konusundaki şüpheleri yükselttiğini hatırlattı. yasal işlemler yapan şirketlerin dijital para gelirlerini belgelemesi gerektiğini de vurguladı.

ABD ayrıca terör finansmanı ve uyuşturucu ticareti konusunda da yükselen kripto pazarını suçluyor. Hatat dev şirketlerin vergi kaçırmak için bile kripto teknolojisini kullandığından şüpheleniyor. Bu suçlamaların şimdi ABD regülatör kurumları tarafından senkronize şekilde dile getirilmesi, pazara önemli sınırlamalar getirilebileceğin işareti kabul ediliyor.

ABD belki de, Ripple gibi kontrollü dijital varlıkların kullanımına izin verirken, Bitcoin gibi izlenmesi imkansız, kontrolsüz varlıkları yasaklama yoluna gidebilir mi? Bu şüphenin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini zaman içinde göreceğiz.

Facebook Calibra logosunu çaldı mı?

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler