Kripto para borsası yine çöktü!

Kripto para piyasasında ayı sezonu ne zaman başlayacak

Son zamanlarda yükselişten ziyade hep düşüş haberleriyle gündeme gelen kripto para borsası, yatırımcılarını yine üzdü.

Kripto para borsası yine çöktü! Kripto para borsası, son zamanlarda süregelen bir düşüş trendi içerisinde gibi görünüyor. Piyasanın ağır topu Bitcoin’in büyük düşüş sonrası yeniden toparlanarak 52.000 dolar seviyesine gelmesi, yatırımcılarının yüzünü güldürmüştü. Ancak burada tutunamayan Bitcoin bir süredir 45.000-47.000 arasında gezinip duruyordu.

Yatırımcıların buradan bir çıkış yaparak yeniden 5x.xxx seviyelerine çıkmasını bekledikleri Bitcoin, FED’in faiz artırım kararını öne çekebileceği beklentisi ve Kazakistanda’ki toplum olayları neticesinde madenlerin kapatılması gibi sebeplere bağlı olarak sert bir düşüş yaşadı ve %9’luk gerilemeyle 42.500 dolar seviyelerine çekildi.

Piyasanın oyun kurucu para birimi Bitcoin’deki bu geri çekilme başta Ethereum ve Solana olmak üzere neredeyse bütün para birimlerinde %10 ile %15 arası oranlarda düşüş görmemize neden oldu.

Kripto para birimi ile sinemada bilet alma dönemi başlıyor

Kripto para borsası yine çöktü!

Kripto paralar her ne kadar var oluş mantıklarının altında piyasalardan bağımsız, özgür ve merkeziyetsiz bir yapı olma iddialarını taşısalar da, gelinen noktada bu para birimlerinin birer yatırım aracı gibi algılanması ve büyük aktörlerin de bu piyasalara giriş yapması, başta Bitcoin olmak üzere bütün kripto paraların dünya ekonomik sisteminden doğrudan etkilenmesi sonucuna yol açtı.

Muhtemelen bundan sonra da örneğin Bitcoin’in değeri ile dolar endeksini ya da Ethereum ile ons altının değerini birbirinden ayrı ve alakasız olarak düşünmek çok mümkün olmayacak gibi görünüyor. Bakalım bir süredir düşüş trendinde olan genel piyasalara eşlik eden kripto para borsası, bu zinciri ne zaman kırabilecek.

Google depremi önceden bildi!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir