Ana SayfaGenelKoronavirüs yeni varyantlar ile büyük tehlike saçıyor

Koronavirüs yeni varyantlar ile büyük tehlike saçıyor

Koronavirüs yeni varyantlar ile birlikte tehlikenin boyutlarını ciddi ölçüde artırdı. Ne yazık ki kısıtlamalar azalıyor ve bu durum yeni varyantlara yol açıyor.

Dünyanın en tehlikeli salgını olarak bilinen koronavirüs yeni varyantlar ile birlikte tehlike saçmaya devam ediyor. Birçok ülke bu nedenden dolayı büyük panik içerisinde. Özellikle son zamanlarda ortaya çıkan varyantlar daha tehlikeli olmaya başladı. Omicron bunlardan sadece bir tanesi.

Küresel çapta endişe kaynağı olan ilk varyant delta olarak kayıtlara geçti. Onun hemen ardından omicron ön plana çıkmaya başladı. Avrupa ülkelerinde çeşitli kısıtlamalar gerçekleştirildi. Şimdi ise bilim insanları yeni varyantlara karşı çok daha fazla önlem alınması gerektiğini düşünüyor.

Koronavirüs yeni varyantlar üretecek

Warwick Üniversitesi’nden Prof. Lawrence Young konuyla ilgili bazı detaylara yer verdi. Kendisi yeni varyantların zaman geçtikçe daha hafif hale geleceği yönündeki iddialara inanmadığını belirtti. Belki de sonraki varyantlar diğerlerine oranla çok daha ölümcül ve hızlı yayılabilecek.

Koronavirüs yeni varyantlar

Delta varyantı şu anda en tehlikeli varyant olarak görülüyor. Etkisi her ne kadar azalsa bile yine de endişe kaynağı olmaya devam ediyor. Dünya Sağlık Örgütü rehavete kapılmanın doğru olmadığını açıkladı. Ayrıca gelecek varyantlar ile ilgili belirsizliğin devam ettiği belirtildi.

Koronavirüs salgınının biteceği tarih açıklandı: Uzak değil

Koronavirüs yeni varyantlar Araştırma konusu olmaya devam ediyor. Önümüzdeki aylarda ortaya çıkacak olan varyantlar belki de yeniden kapanma gibi durumları yaşatabilir. Bu nedenle her şeye hazırlıklı olmak gerekiyor. Fakat tamamen karamsar bir ruh haline bürünmek de doğru değil. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Konu ile ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting