Ana SayfaGenelKoronavirüs salgınının biteceği tarih açıklandı: Uzak değil

Koronavirüs salgınının biteceği tarih açıklandı: Uzak değil

Koronavirüs salgınının biteceği tarih ile ilgili Dünya Sağlık Örgütü önemli açıklamalar yaptı. Hadi gelin hem bu açıklamalara hem de konuyla ilgili diğer detaylara birlikte bakalım.

Koronavirüs salgınının biteceği tarih herkes tarafından merak ediliyor. Yeni varyantların sürekli olarak ortaya çıkması tedirginliği artırıyor. Fakat Dünya Sağlık Örgütü bu konuda herkesin yüreğine su serpecek bazı açıklamalara yer verdi. Aslına bakacak olursak ilk etapta bu konuda kesin bir şey söylemenin imkansız olduğu belirtildi.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan açıklamalarda salgının dünya genelinde yüzde 70 seviyesinde aşılama yakalandığında sona ereceği söylendi. Gelecek yıl bu yıldan çok daha iyi olacak detayına yer verildi. Yani beklentiler 2022 yılı için biraz daha umutlu.

Koronavirüs salgınının biteceği tarih

Dünya Sağlık Örgütü bu salgının başladığı günden beri çok aktif bir şekilde çalışıyor. Bazen yaptıkları açıklamalar çok karamsar görülürken kimi zaman olumlu karşılandı. Nüfusun önemli bir bölümünün aşı olması halinde salgının bitme ihtimalinin yüksek olduğu vurgulandı.

Koronavirüs salgınının biteceği tarih

Büyük bir çaresizlik yaratan Covid-19 doğal yollarla pek atlatılacak gibi görünmüyor. Özellikle İspanyol gribi ile kıyaslanırsa bile yine de bu salgının çok daha farklı olduğunu söyleyebiliriz. 2022 yılında pandeminin biraz daha az etki göstereceği ifade ediliyor. Yani yavaş yavaş bitiş aşamasına geçiliyor.

ABD Başkanı koronavirüs hakkında korkunç açıklamalar yaptı

Koronavirüs salgınının biteceği tarihte aslında virüs tamamen hayatımızdan çıkmayacak. Bunun yerine etkisi biraz daha azalacak. Dünya Sağlık Örgütü her açıklamasında aşılama vurgusu yapıyor. Gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting