Bill Gates Koronavirüsün biteceği tarihi açıkladı

Bill Gates Elon Musk

Komplo teorilerini tam ortasında yer alan Bill Gates, Koronavirüsün biteceği tarihi tam olarak açıkladı. İşte konuyla alakalı merak edilen tüm detaylar.

Microsoft’un kurucusu konumunda olan ve son zamanlarda aşı çalışmaları ile gündeme gelen Bill Gates, Koronavirüsün biteceği tarihi açıklarken oldukça rahattı. Ayrıca konuyla alakalı tahminlerde bulunduğunda ise kendinden emin olduğunu söylemek mümkün.

Dünya genelinde 65 milyondan fazla insana bulaşan ve daha da öldürmeye devam eden Koronavirüs, aşı ile durdurulmaya çalışılıyor. Şu anda virüsten korunmak için en etkili yöntemin aşı olduğunu söylemek mümkün. Tedavisi bile henüz bulunamayan bu virüs, ne yazık ki her seferinde tekrar bulaşabiliyor.

Bill Gates salgının biteceği tarihi herkese duyurdu

Dünyanın en tanınmış iş insanlarından birisi olan Bill Gates 2021 yılının ilkbahar aylarında virüsün tamamen kontrol altına alınacağını düşünüyor. Kış aylarının aşırı sert geçtiği düşünüldüğünde, bunun aslında bir hayli zor olduğunu söylemek mümkün.

Bill Gates Koronavirüsün biteceği tarihi

Bill Gates tarafından ima edilen tarihin Nisan 2021 olduğu tahmin ediliyor. Bu tarihten önce kara bir kış atlatacağımız zaten bilim insanları tarafından söyleniyordu. Gates ise durumu bir de kendi bakış açısından değerlendirdi. Buna göre virüsün tamamen biteceği tarih Nisan-Mayıs 2021 olarak görülebilir.

Aşı çalışmalarının henüz belirsiz olması ve virüsün çok büyük bir hızla yayılması, bu tahminleri geçersiz kılabilir. Aşılar konusunda da konuşan Bill Gates, “Şubat ayına kadar hepsinin çok etkili ve güvenli olduğunu kanıtlayacağı konusunda iyimserim” ifadelerine yer verdi. Sizce Bill Gates haklı mı? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir