Ana Sayfa Genel Koronavirüs salgını ne zaman bitecek? DSÖ açıkladı

Koronavirüs salgını ne zaman bitecek? DSÖ açıkladı

2020 yılının başından bu yana mücadele ettiğimiz koronavirüs salgını ne zaman bitecek? DSÖ ilk defa salgının bitişi ile ilgili tarih verdi. İşte konu ile ilgili detaylar.

Koronavirüs salgını ilk defa Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkmıştı. Hızlı bir şekilde tüm dünyaya yayılan salgının en son görüldüğü ülkelerden birisi de Türkiye oldu. Ülkemizde ilk vaka Mart ayında görüldü. Fakat bu tarih itibariyle salgın hızlı bir şekilde yayılmaya başladı. Çok değil birkaç ay önce vaka sayıları 30.000’i bile aşmıştı. Şimdilerde ise vaka sayısı 10.000’in altına düşmüş durumda.

Elbette bu düşüşte alınan tedbirler ve yeni başlayan aşı uygulamasının da önemli bir rolü bulunuyor. Peki bu salgın ne zaman sona erecek. Başından beri konu hakkında net açıklamalar yapmaktan kaçınan DSÖ ilk defa salgının bitiş tarihi ile ilgili bilgi verdi.

Koronavirüs salgını ne zaman bitecek? DSÖ açıkladı

Dünya Sağlık Örgütü aşı uygulamalarının planlandığı şekilde yürütülmesi halinde salgının 2022’nin başlarında sona ereceğini açıkladı. Elbette burada salgının sona ermesi tamamen bitmesi anlamını taşımıyor.

DSÖ 2022 ile birlikte pek çok ülkenin normal gündelik yaşama dönüş yapacağını belirtiyor. Şu gerçeği de atlamamak gerekli. Hali hazırda daha hiç aşılamaya başlamamış olan onlarca ülke bulunuyor. Bu ülkelerde salgının bitmesi 2022‘den de sonra olacaktır. Muhtemelen DSÖ‘nün söylemi dünyanın önde gelen ülkelerini kapsıyor diyebiliriz.

1 Mart’ta hangi işletmeler açılacak? İşte bu sorunun yanıtı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting