Koronavirüs pandemisi tabletlere yaradı!

iPad Pro 2021

Artık pandeminin sonlarına doğru yaklaşıyoruz. Fakat bu pandemi belki de uzun yıllar hayatımızdan silinmeyecek bazı yeni kurallar getirdi. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Koronavirüs pandemisi tabletlere yaradı! Pandemi ile birlikte insanların tüm alışkanlıkları değişti. Hatta bu alışkanlıkların başında iş ve okul hayatımız geliyor. Pandemi şartlarından ötürü değişen iş ve okul alışkanlıkları tablet satışlarını da tetikledi.

Tablet pazarı oluştuğundan beri sektörün liderliğini Apple götürüyor. Pazar daralsa da Apple’ın iPad tarafına getirdiği yenilikler, Cupertino merkezli şirketin gelirlerinin azalmasını engellemişti.

Fakat pandemi ile birlikte ortaya çıkan uygun fiyatlı tablet arayışına Apple cevap veremedi. Bu sefer de devreye farklı üreticiler girdi. TCL, Xiaomi, Huawei gibi isimler geliştirdikleri uygun fiyatlı tabletler ile pazara yeni bir soluk kazandırdı.

Instagram iPad uygulaması bekleyenlere kötü haber

Koronavirüs pandemisi tabletlere yaradı!

Yeni tablet modellerinin peşi sıra satışa sunulması, kullanıcıların tabletlere olan ilgisini de tekrardan uyandırmış oldu. Elbette bu ilginin uyanmasında pandemiye bağlı şartlar da önemli bir yer tutuyor.

Malum pandemiyle birlikte uzaktan çalışmaya geçilmesi, eğitimin uzaktan gerçekleştirilmesi pek çok kişiyi tablet kullanmaya itti. Çünkü tabletler genel olarak diz üstü PC modellerine göre çok daha makul fiyatlardan satılıyor.

Örneğin bugün uzaktan çalışmada işlerinizi görebileceğiniz ortalama bir tableti 1500 – 2000 TL fiyat aralığına satın almanız mümkün. Aynı kalibredeki bir dizüstü PC içinse kesenin ağzını biraz daha açmanız gerekiyor. Bu durum da tabletleri bir adım daha öne çıkartıyor.

Toyota bilgisayar korsanlarına direnemiyor: Üretimi durdurdular