Google çalışanları 4 Nisan’da ofise dönecek

Google, Rusya'da Play Store ve YouTube ödemelerini duraklattı

Evden çalışılan 2 yıl aradan sonra birçok şehirdeki Google çalışanları 4 Nisan’da ofise geri dönecek. İşte tüm detaylar.

CNBC’nin bildirdiğine göre, duyuru Google’ın küresel sorumlu başkan yardımcısı John Casey’den bir e-postayla geldi. Casey, geri dönüşün zamanlamasının ardındaki nedenler olarak COVID-19 vakalarındaki istikrarlı düşüşü, tedavideki ilerlemeleri ve iyileştirilmiş güvenlik önlemlerini gösterdi. Google, başlangıçta Ocak ayında bir işe dönüş tarihi planladı, ancak Omicron nedeniyle bunu ertelemek zorunda kaldı. O zamandan beri şirket, çalışanların maske takmayı kabul etmeleri ve aşıları eksiksiz olmaları halinde Mountain View ve San Francisco ofislerine gönüllü olarak dönmelerine izin verdi.

Google çalışanları 4 Nisan'da ofise dönecek

Google, ofise geri dönmek için yavaş bir yaklaşım benimsiyor. Geçen yıl CEO Sundar Pichai, çoğu çalışanın haftanın en azından bir bölümünde uzaktan çalışma seçeneğine sahip olduğu bir “karma çalışma” planı ortaya koydu. Çoğu Google çalışanının hala haftada iki gün evden çalıştığı Nisan ayında bu planı uygulamada göreceğiz. Çalışanlar isterlerse ofiste daha sık çalışabilir veya geri dönmeye hazır değillerse evden çalışma düzenlemelerinin uzatılması için başvuruda bulunabilirler.

Benzer girişimler diğer şirketlerde de mevcut. Çoğu Meta çalışanı 28 Mart’ta ofise geri dönecek. Twitter çalışanları sonsuza kadar uzaktan çalışmayı tercih edebilir, ancak aşı kanıtı göstermeleri halinde çalışanlar San Francisco ve New York City ofislerine erişebilecek. Başkan Joe Biden, Salı günü yaptığı Birlik Devleti Konuşmasında federal çalışanların “büyük çoğunluğunun” ofise dönmesini istedi.

Reddit, Rusya ile ilgili gönderileri arama ve önerilerden gizledi