Ana SayfaGenelKoronavirüs kısıtlamaları geri geliyor Cumhurbaşkanı açıkladı

Koronavirüs kısıtlamaları geri geliyor Cumhurbaşkanı açıkladı

Uzun bir süredir herkesin günden maddesi olan Koronavirüs kısıtlamaları, geri geliyor. İşte kısıtlamalar ile ilgili merak edilen bütün detaylar.

Kış aylarının zorlu geçmesiyle birlikte Koronavirüs kısıtlamaları geri geliyor. Normal şartlarda bu virüsün yaz aylarında azalacağı ve kış aylarında büyük artış yaşayacağı ifade ediliyordu. Gerçekten de tahmin edildiği gibi oldu. Koronavirüs, yaz aylarında bir miktar daha az etki gösterse bile kışın durum iyice sertleşti.

Koronavirüs karantinası Avrupa ülkelerinde başladı

Dünya genelinde bu salgın ile alakalı sert tedbirler alınıyor. İngiltere Başbakanı Boris Johnson, her ne kadar ilk başlarda sürü bağışıklığını savunsa bile şimdilerde onun fikri tam tersi. 5 Kasım tarihi ile birlikte İngiltere 4 haftalık bir karantina sürecine girecek.

Koronavirüs kısıtlamaları

Bu sürecin nasıl işleyeceği henüz netleşmese bile yine de Fransa ve Avusturya gibi ülkelerde de kısıtlamalar geri geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamalar dikkate alındığında bizde de bazı kısıtlamaların başlayacağı ortaya çıktı. 

Buna göre alınacak ilk önlemler; lokanta, restoran, pastane ile berber, nikâh/düğün salonu, yüzme salonu, hamam, kaplıca, internet kafe, halı saha, tiyatro, sinema, konser salonu üzerinden uygulanacak. Buralardaki insan hareketliliği çok büyük seviyelerde olduğu için önlem almanın şart olduğu söylendi.

En önemli gündem konulardan birisi okullarla ilgiliydi. Buna göre okulların ne zaman açılacağı henüz netleşmese bile yine de kritik bir bilgi verildi. 1 ay içerisinde salgının gidişatına bakılacak ve karar verilecek. Yani bu süreçte aşırı bir artış yaşanmazsa yüz yüze eğitim başlayabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU